Вчені з Греції створили 10 біобанків завдяки штучному інтелекту

Джерело: Ekathimerini.

За допомогою штучного інтелекту у Греції створили 10 біобанків. Науковці з Іонічного університету зробили так, аби нейромережа охопила дані п’яти категорій: неврологічні, невропатологічні та психіатричні розлади, інфекційні та онкологічні захворювання.

Дослідники використали передові інструменти ШІ для обробки біомедичних даних. Метою цього є стимулювання досліджень у боротьбі з серйозними захворюваннями.

Вчені припускають, що нейромережі можуть зробити значний внесок у різні сфери, наприклад, поглибити розуміння хвороб, відкрити нові біомаркери або навіть революційні підходи до терапії.

Біобанки, створені за допомогою ШІ, охоплюють такі дані, як медична візуалізація, молекулярна біологія та клінічні дані. Система вже містить понад 5 мільйонів одиниць даних, пов’язаних з експресією генів. Крім того, вона охопила понад 50 тисяч наборів даних візуалізації та результати понад 300 незалежних досліджень.

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі здійснив візит до Сирії, ознаменувавши відновлення дипломатичних відносин між двома країнами після 14-річної перерви.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте в інтерв’ю The New York Times заявив, що зараз Володимир Путін не планує нападати на Естонію, але це може статися через 5–7 років.

У Ніжині, що на Чернігівщині, під час на даху залізничного вагона загинув 15-річний хлопець. Він отримав ураження струмом.

У День незалежності США, 4 липня Ілон Маск оприлюднив опитування щодо створення нової партії у Сполучених Штатах. Уже наступного дня він анонсував створення партії.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.