Вчені за допомогою стимулів у мозку відтворили пісню Pink Floyd
Джерело: PLOS Biology
Дослідники використали реконструкцію стимулів, аби за допомогою мозкової активності відтворити пісню Pink Floyd “Another Brick in the Wall, Part 1”. Вчені у медичному центрі Олбані, що на півночі штату Нью-Йорк, відтворили пісню, подібну до тієї, що чула людина.
У дослідженні взяли участь 29 учасників, які мали фармакорезистентну епілепсію і внутрішньочерепні сітки або смужки електродів. Їх раніше було хірургічно імплантовано для допомоги в лікуванні.
Саме електроди використали для запису активності в різних слухових ділянках мозку людей. Тобто задіяли ті, які обробляють такі аспекти музики, як текст і гармонія.
Також до експерименту залучили штучний інтелект, який аналізував та створював копії слів і звуків, які чули учасники. Кінцевий результат вийшов приглушеним, але пісня зрозуміла кожному, хто її слухає. Дослідники планують проводити і наступні випробування, аби покращити якість.
Під час прослуховування було задіяно праву частину мозку учасників, здебільшого у верхній скроневій звивині. Вчені помічали цей імпульс особливо під час сприйняття унікальної музики. Також ліва частина мозку показала невеликий рівень стимуляції. У скроневій частці мозку побачили спалах, коли грала 16-та нота ритм-гітари, а сама пісня – зі швидкістю 99 ударів на хвилину.
Вчені припустили, що результати дослідження можуть надати більше розуміння ролі цієї ділянки в обробці ритму. Ймовірно, інформація допоможе у відновленні мовлення людей, які втратили його через захворювання, наприклад, бічний аміотрофічний склероз.
- Олеся Джураєва, українська художниця, що працює в сфері графіки, евакуювалася з Києва у квітні 2022 року, в перші місяці російського повномасштабного вторгнення. The New York Times поділилося історією мисткині.
Глава фракції “Євросолідарності” Петро Порошенко під час зустрічі з міністром закордонних справ Польщі Радославом Сікорським закликав до зміцнення “повітряного щита” над Україною.
У віці 63 років пішов з життя американський актор Чед Макквін, відомий роллю у фільмі “Малюк-каратист”.
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі назвав ядерні погрози Росії “пилом в очі” і зазначив, що такі заяви є звичною стратегією Володимира Путіна. Леммі зробив таку заяву під час свого виступу, коментуючи останні загрози з боку російського лідера щодо можливого використання ядерної зброї.
Власник соціальної мережі X Ілон Маск назвав австралійський уряд “фашистами” через законодавчу ініціативу карати інтернет-платформи за поширення дезінформації.
Майже кожна четверта дитина у світі зіштовхнулася з впливом війни напряму, у той час, коли 67% дітей постраждали внаслідок непрямих наслідків. Такі дані були оприлюднені під час четвертого Саміту перших леді та джентльменів у Києві, де представили результати дослідження “Захист дитинства: виміри безпеки для молодого покоління”.