Вчені з’ясували, що психологічний стан людей вранці є кращим

Джерело: The Guardian

Дослідження психічного здоров’я та благополуччя в Університетському коледжі Лондона показало, що вранці психологічний стан людей є найкращим.

Фахівці провели найбільше дослідження на цю тему та з’ясували, що вранці, зазвичай, світ здається кращим.

Результати свідчать, що люди починають свій день у кращому настрої, тоді як завершують у гіршому близько опівночі. Водночас певним чином відіграють роль день тижня та пора року.

Встановлено, що показники психічного здоров’я, зазвичай, більш схильні змінюватись вихідними, але стабільніші протягом тижня.

“Зазвичай вранці все здається кращим”, – наголосили дослідники, опублікувавши результати у журналі BMJ Mental Health.

Психічне здоров’я та благополуччя динамічні і можуть змінюватись упродовж коротких чи довгих періодів. Але лише деякі дослідження вивчали, як вони змінюють протягом дня, та й ті, які вивчали це, зазвичай розглядали лише певні чи дуже невеликі групи осіб.

Дослідними хотіли з’ясувати, чи пов’язаний час доби зі змінами у психічному здоров’ї, щасті, задоволенні від життя, відчуттях сенсу життя та самотності. Також вони хотіли зрозуміти, чи змінюються ці асоціації залежно від дня, сезону чи пори року.

Відтак фахівці проаналізували дані соціального дослідження COVID-19, розпочате у березні 2020 року, яке включало регулярний моніторинг до листопада 2021 року, та додатковий моніторинг до березня 2022 року.

Учасники дослідження відповідали на питання анкети, серед яких:

  • Наскільки щасливим ви почувались минулого тижня?
  • Наскільки ви буди задоволені своїм життям?
  • Наскільки ви відчували, що те, що ви робите у житті, варте того?

До уваги брали також вік, стан здоров’я та наявність роботи учасників.

Результати показали, що щастя та задоволення від життя були вищими у понеділок та п’ятницю, порівняно з неділею. Також щасливими люди почувались у вівторок.

Водночас не виявлено ніяких доказів, що люди почувають себе самотніми у певний день тижня.

Вчені отримали чіткі докази сезонного впливу на настрій. Встановлено, що найнижчі рівні симптомів депресії, тривоги та самотності, а також відчуття щастя, задоволення від життя та сенс від життя, люди відчувають весною, влітку та восени.

Влітку психічний стан людей є найкращим за всіма показниками.

При цьому пора року не впливає на асоціації, які спостерігались упродовж дня. Оскільки дослідження було обсерваційним, встановити причину таких змін у стані людей не вдалось.

Дослідники також наголосили, що в опитуваннях не було питань про цикли сну, погоду тощо, що також могло б вплинути на стан людей.

Водночас фахівці припустили, що зміни у психічному здоров’ї та благополуччі протягом дня можна пояснити фізіологічними змінами, пов’язаними з біологічними ритмами.

“До прикладу, рівень кортизолу (гормон, який регулює настрій, мотивацію і страх) досягає піка невдовзі після пробудження і перебуває на найнижчому рівні перед сном”.

Різниця стану людей у будні та вихідні може бути зумовлена такими чинниками, як послідовність щоденних справ, яка, ймовірно, відрізняється у робочий та неробочий день.

“Наші результати показують, що в середньому психічне здоров’я та благополуччя людей кращі вранці та гірші опівночі. Ми використали велику вибірку повторюваних даних – майже мільйон відповідей на питання від 49 000 учасників за два роки”.

За словами фахівців, такі результати “інтригують”, і їх потрібно повторити в інших дослідженнях, які б остаточно могли підтвердити це.

Якщо вони підтвердяться, це може мати значні практичні наслідки. Дослідники, які вивчають психічне здоров’я та благополуччя людей, повинні враховувати час доби, у який люди реагують.

До прикладу, служби підтримки могли б корегувати ресурси, залежно від потреб людей протягом доби, та бути доступнішими саме у нічний час.

Сьогодні, 5 лютого, легендарному португальському футболісту Кріштіану Роналду виповнилося 40 років.

Російські спецслужби, зокрема ГРУ та ФСБ, обіцяють диверсантам гроші за здійснення атак проти українських військових, але насправді не виплачують ці кошти.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу подарував президенту США Дональду Трампу золотий і звичайний пейджери на згадку про операцію проти угруповання “Хезболла”.

Nissan вирішила відмовитися від переговорів щодо об’єднання з Honda, які могли б створити третього за величиною автовиробника у світі, повідомили джерела. Розбіжності між компаніями ускладнили процес. Nissan не погодилася на формат злиття, що передбачав підпорядкування Honda.

Синтія Ніксон, яка зіграла роль Міранди Гоббс у серіалі “Секс і місто”, виступила на протесті проти лікарень, які скасовують неповнолітнім прийоми щодо трансгендерної терапії.