Вченим вдалося реанімувати черв’яків, які були заморожені приблизно 46 000 років
Джерело: Sky news
Невелика група черв’яків, знайдених на глибині 40 метрів в Сибіру, жила в епоху пізнього плейстоцену, була розморожена та відроджена.
Черв’яки належать до давно вимерлого виду Panagarolaimus kolymaensis і насправді не були мертвими, а перебували в стані спокою, відомому як криптобіоз.
Раніше вчені мали лише докази того, що аскариди здатні залишатися в такому стані до 40 років.
Професор Теймурас Курцчалія сказав:
“Цей маленький черв’як тепер може бути в черзі для Книги рекордів Гіннеса, залишаючись у стані замороження набагато довше, ніж хтось думав, що це можливо. Те, що його можна реанімувати через 46 000 років, мене приголомшило. Це схоже на казку про Сплячу красуню, але за набагато довший період”.
Черв’яків оживили, давши їм їжу та воду. Вони проіснували менш як місяць, але відтоді породили понад 100 поколінь нових черв’яків.
Далі команда вчених хоче з’ясувати чи існує верхня межа того, як довго черв’яки можуть залишатися в такому стані.
“Ці відкриття мають наслідки для нашого розуміння еволюційних процесів, оскільки час генерації може розтягнутися від днів до тисячоліть, а тривале виживання особин виду може призвести до відновлення вимерлих ліній”, — пишуть автори статті.
- «Планетарна дієта» може знизити ризик смерті від хронічних захворювань на 25%, – нове дослідження.
- Зміни клімату можуть спричинити зменшення мозку людей – результати дослідження.
- Компанія Johnson & Johnson подала до суду через дослідження, що їхні продукти з тальку викликали рак.
- Просекко, Каберне Совіньйон та інші: найпопулярніші вина світу можуть назавжди зникнути через зміну клімату – дослідження.
NASA евакуювала з Пасадену, Лос-Анджелес, лабораторію реактивного руху (JPL), частиною якої є центр управління польотами космічного агентства Deep Space Network. Причиною стали смертоносні пожежі в Лос-Анджелесі.
15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).
Ізраїльський уряд і ХАМАС досягли угоди про припинення вогню в Газі, яка також передбачає поетапне звільнення заручників і палестинських ув’язнених.
15 січня Міністерство фінансів США розширило санкції проти компаній та установ, які підтримують військові дії Росії в Україні.
Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.