Вченим вдалося реанімувати черв’яків, які були заморожені приблизно 46 000 років

Джерело: Sky news

Невелика група черв’яків, знайдених на глибині 40 метрів в Сибіру, ​​жила в епоху пізнього плейстоцену, була розморожена та відроджена.

Черв’яки належать до давно вимерлого виду Panagarolaimus kolymaensis і насправді не були мертвими, а перебували в стані спокою, відомому як криптобіоз.

Раніше вчені мали лише докази того, що аскариди здатні залишатися в такому стані до 40 років.

Професор Теймурас Курцчалія сказав: 

“Цей маленький черв’як тепер може бути в черзі для Книги рекордів Гіннеса, залишаючись у стані замороження набагато довше, ніж хтось думав, що це можливо. Те, що його можна реанімувати через 46 000 років, мене приголомшило. Це схоже на казку про Сплячу красуню, але за набагато довший період”.

Черв’яків оживили, давши їм їжу та воду. Вони проіснували менш як місяць, але відтоді породили понад 100 поколінь нових черв’яків.

Далі команда вчених хоче з’ясувати чи існує верхня межа того, як довго черв’яки можуть залишатися в такому стані.

“Ці відкриття мають наслідки для нашого розуміння еволюційних процесів, оскільки час генерації може розтягнутися від днів до тисячоліть, а тривале виживання особин виду може призвести до відновлення вимерлих ліній”, — пишуть автори статті.

Заступник міністра фінансів США Воллі Адейемо в середу, 28 травня, відвідає Київ для переговорів з міністром фінансів України Сергієм Марченком та іншими урядовцями щодо майбутніх планів посилення санкцій проти Росії.

Після нещодавнього нападу мігранта на прикордонника, який зазнав ножового поранення, прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск оголосив про відновлення буферної зони на кордоні з Білоруссю. Він заявив про це під час пресконференції в селі Дубичі Церковні, недалеко від кордону з Білоруссю.

Джерело: Наталка Діденко Синоптикиня Наталка Діденко повідомила, що 30 травня в Україні побільшає дощів з…

П’ятий Президент України та лідер “Євросолідарності” закликав європейців не дати жодного шансу проросійським політ силам на майбутніх виборах.

Станом на 11:00 в середу, 29 травня, на фронті вже відбулось 28 бойових зіткнень. Окупанти здійснили шість авіаударів із застосуванням десяти КАБів та 476 обстрілів позицій ЗСУ.