Вдавав відомого волонтера: викрито шахрая, який ошукав жінку на понад мільйон гривень
Джерело: Нацполіція
Правоохоронці викрили шахрая, який видавав себе за відомого волонтера та ошукав жительку Одеси на понад мільйон гривень.
Шахрай створив фейковий акаунт благодійника, який відрізнявся від реального профілю волонтера лише однією зайвою крапкою в URL-адресі. З фейкового профілю затриманий збирав кошти “на потреби ЗСУ”.
Про шахрая правоохоронці дізнались з заяви 45-річної одеситки, яка втратила у російсько-українській війні рідну людину і вирішила підтримати фінансово українських захисників через волонтерів. Однак жінка натрапила на шахрая.
За даними поліціянтів, жінка знайшла в інтернеті сторінку, підроблену під акаунт відомого в країні благодійника, де розміщувалися пости про збір грошей нібито на придбання тепловізорів, медикаментів, автомобілів, шин, пального, дронів, антен, зарядних станцій, маскувальних сіток та інших речей, необхідних ЗСУ на передовій.
“Волонтер” у приватній переписці з жінкою повідомив їй перелік необхідних речей, на які він нібито збирав кошти та вказав їх вартість.
“Так, протягом двох тижнів введена в оману жінка перерахувала на вказані онлайн-рахунки трохи більше мільйона гривень, які той переводив у готівку та витрачав на власні потреби. Вона зрозуміла, що її ошукали, коли випадково побачила справжню сторінку благодійника, яка відрізнялася від фішингової лише однією крапкою в адресі”, – розповіла старша слідча територіального підрозділу поліції Юлія Бондаренко.
Правоохоронці встановили особу зловмисника. Ним виявився 23-річний студент полтавського ВНЗ.
В орендованому молодиком помешканні у Києві і за його місцем мешкання у Полтавській області правоохоронці провели одночасно санкціоновані обшуки та вилучили речові докази щодо його протиправної діяльності, зокрема мобільний телефон із доступом до онлайн-карт банкінгу з прив’язкою до банківських рахунків, на які надходили чужі кошти.
Фігуранту повідомили про підозру у незаконному заволодінні чужим майном шляхом обману, тобто шахрайстві, зокрема вчиненому повторно, в умовах воєнного стану, що завдало значної шкоди потерпілій (ч. ч. 1, 2, 3 ст. 190) Кримінального кодексу України. За це правопорушення чинним законодавством передбачене покарання у вигляді штрафу від 68 000 до 136 000 грн або позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.
Вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу. Слідство триває. Поліціянти перевіряють молодика на причетність до скоєння аналогічних злочинів.
- У столиці викрили 26-річну дівчину, яка створювала фейкові аккаунти для збору коштів нібито для допомоги українським військовим. Натомість отримані кошти вона привласнювала.
Протягом минулої доби, 22 листопада, відбулось 190 бойових зіткнень.
Аналітики ISW зреагували на атаку військ РФ по Дніпру новою ракетою “Орєшнік” та заяву президента Росії Володимира Путіна після цього удару.
У Південній Кореї повідомили, що Росія відправила КНДР в обмін на солдатів для продовження війни проти України.
Дональд Трамп визначився з новою кандидаткою на посаду генпрокурора США після того, як його попередній кандидат Метт Гетц відмовився від пропозиції.
Триває 1003-тя доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 728 тисяч осіб.