Вдихання мікропластику негативно впливає на дихання і фертильність — дослідження
Джерело: Health
Дослідження вказують, що мікропластик, який поширений у навколишньому середовищі, може накопичуватися в тканинах, спричиняючи негативні довготривалі наслідки. Постійний контакт із цими частинками може підвищувати ризики розвитку захворювань, зокрема дихальних і травних проблем, а також впливати на фертильність.
Провідний автор дослідження Ніколас Чартрес, доктор філософії, старший науковий співробітник Університету Сіднея та співробітник Програми репродуктивного здоров’я та навколишнього середовища Каліфорнійського університету в Сан-Франциско назвав це дослідження тривожним.
“Останніми роками відбувся сплеск нових досліджень впливу мікропластику на здоров’я людини, і цей огляд, по суті, “все має сенс”, — сказав він.
Мікропластик утворюється внаслідок зношування шин, морських бризків, розкладу сміття та інших процесів. Його частинки поширюються навіть у найвіддаленіших куточках світу.
Крім того, значною загрозою є вдихання мікропластику, що утворюється під час лісових пожеж, особливо коли вони охоплюють сучасні будівлі з пластиковими матеріалами.
Науковці зауважують, що вплив мікропластику не обмежується диханням. Він також присутній у морепродуктах, воді та навіть може потрапляти до організму через шкіру, хоча це менш поширений шлях.
Соціальні та економічні фактори також відіграють роль. Люди з низьким рівнем доходу, мешканці країн із низьким середнім рівнем розвитку, а також працівники певних професій можуть зазнавати більшого впливу мікропластику через використання пластикової упаковки чи забруднене повітря. У таких умовах додатковий стрес для організму може посилити негативний вплив частинок.
Дослідники закликали уряди до впровадження жорсткіших регуляторних заходіво. Зокрема обмеження використання одноразового пластику та стимулювання переходу до натуральних матеріалів у виробництві одягу й пакування.
Для споживачів рекомендують обирати натуральні тканини та свіжі продукти, щоб зменшити ризик впливу.
У зв’язку з прогнозами щодо потроєння обсягів виробництва пластику протягом наступних десятиліть, науковці наголошують на необхідності негайних заходів. За словами експертів, приклади успішного регулювання інших галузей, як-от тютюнової, свідчать, що зміни можливі за умови відповідної політики.
- Нове дослідження надало нові докази “зв’язку кишечник-мозок” — хронічні кишкові інфекції можуть бути пов’язані з розвитком хвороби Альцгеймера.
За словами працівника Ради нацбезпеки Байдена Гріна, влада США навмисно не обіцяла допомогти Україні повернути всю окуповану РФ територію. Київ не зміг б це зробити, навіть за умови потужної допомоги Заходу. Важливішим завданням було виживання України.
У Вашингтоні готуються до повернення Дональда Трампа на посаду президента США. У понеділок, 20 січня, його приведуть до присяги як 47-го президента.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп запустив власну криптовалюту, ринкова капіталізація котрої за кілька годин зросла до мільярдів доларів. Мемкоїн $Trump був представлений напередодні його інавгурації.
ХАМАС передав представникам Міжнародного комітету Червоного Хреста трьох заручниць, котрих утримував у заручниках 471 день.
Дослідження вказують, що мікропластик, який поширений у навколишньому середовищі, може накопичуватися в тканинах, спричиняючи негативні довготривалі наслідки. Постійний контакт із цими частинками може підвищувати ризики розвитку захворювань, зокрема дихальних і травних проблем, а також впливати на фертильність.