Ведуча Юлія Тимошенко прокоментувала скандал з директоркою інституту гендерних досліджень
Джерело: Юлія Тимошенко/Instagram
Директорку Київського інституту гендерних досліджень Марфу Скорик розкритикували після заяв на адресу ведучої Ukraїner, яку Скорик назвала “красівулею з голосюлькою”. Ведуча Юлія Тимошенко прокоментувала конфлікт.
Youtube-канал Ukraїner опублікував інтерв’ю з Тарасом Чмутом, яке провела ведуча Юлія Тимошенко. Його оприлюднив у себе на сторінці у Facebook засновник Ukraїner Богдан Логвиненко.
Директорка Київського інституту гендерних досліджень у коментарях висловила сумніви щодо професійності ведучої.
“Для того, щоб працювати аналітиком, потрібно мати освіту. Інакше буде генеруватися оте все, що ми чуємо в цьому сповненому безсилля інтерв’ю. Окремо дістає красівуля зі своїми питаннячками, задані нєжним голосюлькою. Вона тут так до речі, як”, – написала Марфа Скорик.
Своєю чергою, Тимошенко відреагувала на скандал, зазначивши, що персональні образи на адресу Скорик та коментарі про її зовнішність – “це точно не про солідарність чи підтримку”.
“Ви можете скільки завгодно критикувати за непрофесійність, вимагати, щоб вона залишила посаду та вказувати на її відверту мізогінію, але прошу вас не віддзеркалювати ту ж саму мізогінію у відповідь. Більше за коментарі пані Марфи мене розчаровують лише ті, хто використовує цей кейс, щоб поставити під сумнів важливість гендерних політик, студій та досліджень як таких”, – обурилася вона.

Скриншот
У цьому контексті Тимошенко навела приклад власної історії на тему важливості гендерних студій для суспільства.
Зокрема, вона поділилася, що на четвертому курсі Нью-Йоркського університету в Абу-Дабі обрала предмет під назвою “Economics of Gender”, хоч він і не був обов’язковим в програмі. Завдяки дисципліні, як зазначається, Тимошенко зрозуміла, як саме досліджується гендерний розрив в оплати праці, і дізналася, що жінки, які наважуються просити собі більшу зарплатню на початку кар’єри, статистично зменшують цей розрив для себе у майбутньому.
При цьому вона зізналася, що читаючи ці дослідження, пообіцяла собі попросити більшу зарплату на першій роботі, якою б вона не була.
“Пам’ятаю, як у мене тряслися руки, тривожно билося серце і закрадалвая купа думок про те, що я не варта більшого. Але я ці сумніви переборола саме своїми знаннями, повторюючи собі: “Не спирайся на свої страхи та емоції, спирайся на суху статистику”, – розповіла ведуча.
Попросивши на 10% більше, Тимошенко отримала 7%, які, як вона наголосила, могла б не отримати, якби не мала тих знань, які додали їй впевненості.

Скриншот

Скриншот
Тимошенко додала, що гендерні дослідження, студії та політики рівності потрібні для кожного з нас. Вони необхідні для забезпечення сталого розвитку демократичної країни, необхідні для розуміння, як ті чи інші рішення, організаційні структури, інновації тощо впливають на жінок, чоловіків та інші групи, а також на суспільство, економіку та державу в цілому.
“Якщо кейс з пані Марфою щось і показує, то це те, що гендерною політикою мають займатися професійні люди, чиї цінності не суперечать їх роботі, інакше ця тема ще більше буде знецінюватися та стигматизуватися”, – резюмувала ведуча.
- Директорку Київського інституту гендерних досліджень Марфу Скорик звинуватили у мізогінії на адресу української ведучої ютюб-каналу Ukraїner Q.
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.
У Запоріжжі на воді загинув 17-річний хлопець – він зник під час купання в затопленому кар’єрі. Тіло юнака виявили наступного дня водолази на глибині 10 метрів.
Військові Естонії провели перші бойові стрільби з реактивних систем залпового вогню HIMARS.
Нацполіція встановила виконавців вбивства полковника СБУ Івана Воронича у Києві. Чоловіка й жінку ліквідували під час затримання.