Велика Британія наклала санкції на іноземні компанії, які постачають зброю Росії

Джерело: Reuters

У вівторок, 8 серпня, Велика Британія наклала санкції на іранського виробника безпілотників та низку інших іноземних компаній, звинувативши їх у постачанні російським військам зброї та компонентів для використання проти України.

Британський уряд ввів 25 нових санкцій проти фізичних осіб і компаній в Ірані, Туреччині, Білорусі, Словаччині, Швейцарії, ОАЕ, а також Росії.

“Сьогоднішні знакові санкції ще більше зменшать російський арсенал і закриють мережі постачання, які підтримують оборонну промисловість Путіна, яка зараз переживає труднощі”, – заявив міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі.

Під санкції потрапив іранський виробник безпілотників Paravar Pars і сім його керівників, а також два турецькі експортери мікроелектроніки.

Санкції забороняють організаціям Великої Британії надавати трастові послуги – створення трасту або подібні угоди – тим, хто потрапив під санкції, а також накладають заморожування активів, які зберігаються у Великій Британії.

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров 24 лютого, ймовірно, відвідає Туреччину, щоб обговорити переговори Москви з представниками США щодо завершення війни в Україні та можливу роль Анкари в цьому процесі. Про це повідомило джерело у Міністерстві закордонних справ Туреччини.

Патріарх Варфоломій I заявив, що суверенітет України не підлягає переговорам і не може стати предметом торгів.

Уряд Великої Британії оголосить 24 лютого новий пакет санкцій проти Росії, який стане найбільшим з початку повномасштабного вторгнення, повідомив міністр закордонних справ Девід Леммі.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш напередодні третіх роковин початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну вкотре закликав до укладання справедливого, міцного та довгострокового миру.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 23 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 81 боєзіткнення.