Велика Британія наклала санкції на іноземні компанії, які постачають зброю Росії
Джерело: Reuters
У вівторок, 8 серпня, Велика Британія наклала санкції на іранського виробника безпілотників та низку інших іноземних компаній, звинувативши їх у постачанні російським військам зброї та компонентів для використання проти України.
Британський уряд ввів 25 нових санкцій проти фізичних осіб і компаній в Ірані, Туреччині, Білорусі, Словаччині, Швейцарії, ОАЕ, а також Росії.
“Сьогоднішні знакові санкції ще більше зменшать російський арсенал і закриють мережі постачання, які підтримують оборонну промисловість Путіна, яка зараз переживає труднощі”, – заявив міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі.
Під санкції потрапив іранський виробник безпілотників Paravar Pars і сім його керівників, а також два турецькі експортери мікроелектроніки.
Санкції забороняють організаціям Великої Британії надавати трастові послуги – створення трасту або подібні угоди – тим, хто потрапив під санкції, а також накладають заморожування активів, які зберігаються у Великій Британії.
- Сьогодні, 3 серпня, Рада ЄС запровадила нові обмежувальні заходи проти Білорусі у зв’язку з повномасштабним вторгненням Росії на території України та у відповідь на участь Білорусі в збройній агресії.
- В п’ятницю, 28 липня Рада Європейського Союзу заявила, що ввела санкції проти семи фізичних і п’яти юридичних осіб РФ.
- Рада Європейського Союзу продовжила на шість місяців, до 31 січня 2024 року, обмежувальні заходи, спрямовані на окремі сектори економіки РФ.
- Сполучені Штати Америки готуються запровадити обмеження проти Киргизстану за допомогу Росії в ухиленні від санкцій Заходу.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.