Велика Британія оголосила нові санкції проти Білорусі в річницю сфальсифікованих виборів
Джерело: пресслужба уряду Великої Британії
Велика Британія в п’ятницю, 9 серпня, оголосила про нові санкції проти Білорусі з нагоди четвертої річниці сфальсифікованих виборів, завдяки яким Олександр Лукашенко здобув шостий президентський термін.
Результати президентських виборів у Білорусі 2020 року, в яких переміг Лукашенко, розкритикували і вважають сфальсифікованими. Це викликало найбільші за час його правління масові протести, які Лукашенко придушив.
“Чотири роки після жорстоких сцен, свідками яких ми стали в Білорусі, невпинні репресії Лукашенка проти громадянського суспільства не мають жодних ознак ослаблення: понад 40 тисяч громадян заарештовано за сфабрикованими політичними звинуваченнями, громадянське суспільство та незалежні ЗМІ – розтоптано, а режим не поважає демократії та прав людини”, – заявили в британському уряді.
Відтак Велика Британія запровадила санкції проти чотирьох фізичних та трьох юридичних осіб з Білорусі у відповідь на порушення прав людини, а також постійне сприяння незаконному вторгненню Росії в Україну.
“Білорусь дозволила використовувати свою територію та повітряний простір для здійснення атак і надала матеріально-технічну підтримку, три білоруські організації в оборонному та військово-промисловому секторах додались до санкційного списку Великої Британії, що забороняє їм вести бізнес із британськими компаніями”.
До того Велика Британія оголосила 2,5 мільйона фунтів стерлінгів на підтримку прав людини та громадянського суспільства в Білорусі.
Також у відомстві закликали “негайно та безумовно” звільнити всіх політичних в’язнів.
- 26 червня країни Європейського Союзу погодили пакет санкцій проти Білорусі, щоб спробувати перекрити шлях до уникнення обмежень щодо Росії.
- Верховний представник ЄС із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель заявив, що білоруський режим є співучасником незаконної агресивної війни Росії проти України.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.