Велика Британія ввела нові санкції проти компаній, пов’язаних із РФ

Джерело: Bloomberg

Уряд Великої Британії в середу, 8 листопада, наклав нові санкції проти золотодобувних компаній з активами в Росії Nord Gold та Highland Gold Mining, а також АТ “Красцветмет”, найбільшого заводу з переробки дорогоцінних металів у Росії. 

Вони потрапили під санкції разом із понад двома десятками інших осіб та компаній. 

Уряд також націлився на мережу в Об’єднаних Арабських Еміратах, яка, за їхніми словами, спрямувала до Росії продаж золота на суму 300 мільйонів доларів.

“Ми повинні продовжувати закручувати гайки щодо Москви. Сьогоднішні санкції вдарять по тих, хто надав допомогу Путіну, допомагаючи йому зменшити вплив наших санкцій на російське золото та нафту – два найважливіші джерела доходу для російської військової машини”, – заявив міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі.

Загалом Велика Британія запровадила санкції проти понад 1800 осіб і компаній у межах режиму санкцій проти Росії.

  • У Європейському Союзі обдумують новий, вже 12-ий пакет антиросійських санкцій. Він буде спрямований проти російської торгівлі та боротьби з ухиленням Росією від санкцій через треті країни.
  • У Нідерландах на вісімнадцять місяців засудили 56-річного підприємця з Росії за порушення санкцій проти Росії через війну в Україні. Він також сплатить штраф у розмірі 200 тисяч євро.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.