Велика Британія, Японія і Італія підписали угоду про створення винищувачів нового покоління

Джерело: Sky News
Велика Британія, Японія та Італія підписали міжнародний договір про створення наступного покоління винищувача-невидимки.
Угода передбачає створення штаб-квартири Глобальної бойової повітряної програми (GCAP), оборонного партнерства між трьома країнами, яка базується у Великій Британії.
Рік тому прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак оголосив про спільні міжнародні зусилля зі створення військових літаків із надзвуковими можливостями та передовими технологіями під назвою Tempest.
Планують, що Tempest піднімуть в небо у Великій Британії до 2035 року й вони стануть наступником “Тайфуну” Королівських ВПС.
У міністерстві оборони Великої Британії заявили, що підписання договору в четвер, 14 грудня, ознаменувало “ключовий етап” у розробці літака.
Після завершення роботи Tempest матиме потужний радар, який зможе надавати в 10 000 разів більше даних, ніж поточні системи, повідомили в Міноборони.
Пілоти зможуть використовувати віртуальну реальність у цифровій кабіні літака, де вся важлива інформація відображатиметься прямо перед ними.
Бортова система озброєнь буде використовувати штучний інтелект і машинне навчання, щоб “максимізувати ефект”, який може забезпечити її арсенал.
- Міністр оборони України Рустем Умєров зустрівся з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі й обговорив перспективи співпраці з японськими компаніями у царині високих технологій.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.
Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.
17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії.
Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.