Велика Британія, Японія і Італія підписали угоду про створення винищувачів нового покоління

Джерело: Sky News
Велика Британія, Японія та Італія підписали міжнародний договір про створення наступного покоління винищувача-невидимки.
Угода передбачає створення штаб-квартири Глобальної бойової повітряної програми (GCAP), оборонного партнерства між трьома країнами, яка базується у Великій Британії.
Рік тому прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак оголосив про спільні міжнародні зусилля зі створення військових літаків із надзвуковими можливостями та передовими технологіями під назвою Tempest.
Планують, що Tempest піднімуть в небо у Великій Британії до 2035 року й вони стануть наступником “Тайфуну” Королівських ВПС.
У міністерстві оборони Великої Британії заявили, що підписання договору в четвер, 14 грудня, ознаменувало “ключовий етап” у розробці літака.
Після завершення роботи Tempest матиме потужний радар, який зможе надавати в 10 000 разів більше даних, ніж поточні системи, повідомили в Міноборони.
Пілоти зможуть використовувати віртуальну реальність у цифровій кабіні літака, де вся важлива інформація відображатиметься прямо перед ними.
Бортова система озброєнь буде використовувати штучний інтелект і машинне навчання, щоб “максимізувати ефект”, який може забезпечити її арсенал.
- Міністр оборони України Рустем Умєров зустрівся з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі й обговорив перспективи співпраці з японськими компаніями у царині високих технологій.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.