Велика Британія забезпечить Україну критично важливими системами ППО – Шаппс

Джерело: Генштаб ЗСУ

Велика Британія непохитно підтримує Україну та її найнагальніші потреби, зокрема країна готується забезпечити нові партії постачання критично важливих систем ППО для посилення протидії російським обстрілам, зокрема цивільного населення.

Я з гордістю повідомляю, що Сполучене Королівство разом із нашими союзниками виконує цю обіцянку, підписавши нові контракти щодо забезпечення України критично важливими системами протиповітряної оборони для захисту цивільного населення від варварської кампанії бомбардувань Путіна, а також понад 100 мільйонів фунтів стерлінгів обіцяного нового обладнання, щоб дати українським армійцям усе необхідне для руйнування російських мінних загороджень, – наголосив міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс.

Раніше Шаппс взяв участь у своєму першому засіданні Ради Україна-НАТО, де міністри країн-членів та України обговорили нинішню міжнародну реакцію на незаконне вторгнення Путіна.

Зауважується, що новий пакет також надасть важливе обладнання для допомоги українським військовим у доланні мінних полів, мостові засоби для допомоги у переправах через річки та траншеї, а також важкі транспортні засоби для знищення російських невибухових перешкод і допомоги у створенні оборонних позицій для захисту критичної інфраструктури.

Цей новий пакет підтримки у межах постійних зусиль 50 країн спрямовано на надання Україні інструментів, необхідних для протидії агресії РФ та повернення своїх територій.

Цієї зими РФ намагатиметься підірвати моральний дух українського народу та розділити міжнародну спільноту, але в обох випадках Путін недооцінює силу та стійкість своїх супротивників. Якщо ми будемо триматися разом і продовжуватимемо курс, тоді Росія продовжить програвати, Україна переможе, а правила, важливі для глобальної безпеки, залишаться в силі, – своєю чергою, наголосив Голова комітету начальників штабів Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії адмірал сер Тоні Радакін.

Обладнання з пакету ППО та пакету підтримки мобільності надійде в найближчі місяці, приєднавшись до іншого обладнання, яке фінансується Міжнародним Фондом для України (International Fund for Ukraine).

Протягом доби російські армійці здійснили 2 226 обстрілів Донецької області, внаслідок чого загинуло двоє осіб, ще восьмеро – зазнали поранень.

Сьогодні, 13 квітня, у Міністерстві оборони заявили, що село Богданівка у Бахмутському районі Донецької області перебуває під контролем ЗСУ – наразі там тривають інтенсивні бої.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що ситуація на східному фронті останніми днями суттєво загострилася.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого є руйнування житлових будинків та об’єктів інфраструктури.

Станом на ранок 13 квітня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.