Велика Британія запровадила санкції проти російського ГРУ за кібератаки
Джерело: пресслужба уряду Великої Британії
Велика Британія офіційно ввела санкції проти трьох підрозділів російського ГРУ та 18 офіцерів РФ, “відповідальних за проведення протягом багатьох років тривалої кампанії зловмисної кіберактивності”.
Зауважується, що у 2022 році один із цих підрозділів проводив онлайн-розвідку та допомагав націлювати російські авіаційні удари по Маріуполю, зокрема по Маріупольському театру, де загинули сотні цивільних.
Тоді як у Британії Росія здійснювала кібератаки на ЗМІ, телекомунікаційних провайдерів, політичні й демократичні інституції та енергетичну інфраструктуру.
Серед офіцерів ГРУ, проти яких запровадили санкції, відповідальні за встановлення шпигунської програми на пристрій доньки колишнього російського подвійного агента Сергія Скрипаля Юлії за п’ять років до спроби вбити обох за допомогою смертельної нервово-паралітичної речовини “Новачок” у Солсбері в 2018 році.
Шпигуни ГРУ проводять кампанію з дестабілізації Європи, підриву суверенітету України та загрози безпеці британських підданих. Кремль повинен знати: ми бачимо, що вони намагаються робити, і ми не потерпимо цього. Путінські гібридні загрози та агресія ніколи не зламають нашої рішучості. Підтримка Британією та нашими союзниками безпеки України та Європи є залізною, – наголосив міністр закордонних справ Девід Леммі.
Також Лондон запровадив санкції проти трьох лідерів “Африканської ініціативи” – “створеної та фінансованої Росією фабрики контенту в соціальних мережах, яка використовує розвідку для проведення інформаційних операцій у Західній Африці”.
Раніше влада Франції офіційно звинуватила військову розвідку Російської Федерації у причетності до серії кібератак, які тривали протягом десятиліття. Мова про діяльність хакерського угруповання APT28 (відомого як Fancy Bear), котре пов’язують з атаками на урядові ресурси в Європі та США.
- Національний координаційний центр кібербезпеки при РНБО та Адміністрація Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України уклали Угоду про співпрацю з Агентством Європейського Союзу із мережевої та інформаційної безпеки, спрямовану на розбудову спроможностей, обмін найкращими практиками та підвищення рівня обізнаності у цій сфері.
- Керівник зовнішньої розвідки Німеччини Бруно Каль заявив, що диверсії Росії проти західних об’єктів можуть змусити НАТО розглянути питання про застосування статті 5 про взаємну оборону Альянсу.
- У НАТО обговорюють можливість завдання превентивних ударів по Росії, у разі збройного конфлікту з Альянсом, повідомив глава військового комітету НАТО Роб Бауер.
- Після того, як країни ЄС масово вислали 600 російських шпигунів-дипломатів, столиця Австрії стала новим центром російського шпигунства в Європі.
Велика Британія офіційно ввела санкції проти трьох підрозділів російського ГРУ та 18 офіцерів РФ, “відповідальних за проведення протягом багатьох років тривалої кампанії зловмисної кіберактивності”.
Служба зовнішньої розвідки України повідомляє, що глава РФ Володимир Путін доручив уряду до 1 вересня 2025 року розробити заходи щодо обмеження використання у РФ іноземного програмного забезпечення, включаючи месенджери, розроблені у “недружніх країнах”.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 20 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 122 бойових зіткнення.
Чеська ініціатива Dárek pro Putina (“Подарунок для Путіна”) зібрала 60 мільйонів чеських крон (2,4 млн євро) на придбання шести нових гаубиць для Збройних сил України.
У селі Дубове Ковельського району Волинської області чоловік під час перевірки військово-облікових документів побив військовослужбовця Територіального центру комплектування лопатою та зник.