Верховна Рада підтримала законопроєкт про закупівлю ядерних реакторів у Болгарії для ХАЕС
Джерело: нардеп Ярослав Железняк/Telegram
Сьогодні, 11 лютого, Верховна Рада України ухвалила законопроєкт про закупівлю двох ядерних реакторів радянського виробництва у Болгарії для Хмельницької атомної електростанції.
Законопроєкт передбачає придбання обладнання для добудови третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС
“Влада дала старт “Великому атомному крадівництву” і витрата 1 млрд $ на російський реактор”, – написав нардеп Железняк.
За ухвалення відповідної правки до закону №11392, який перед другим читанням отримав назву “Про придбання обладнання, необхідного для будівництва енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької атомної електростанції”, проголосував 261 депутат, а вирішальну роль у прийнятті рішення відіграла фракція “Батьківщина”.
За це рішення проголосували:
- від “Слуги Народу” – 190 депутатів
- від “Платформи за життя та мир” – 16 депутатів
- від “Довіри” – 14 депутатів
- від “Відновлення України” -12 депутатів
- від партії “За майбутнє” -9 депутатів
- від позафракційних нардепів – 5 голосів
“Що добре (якщо так можна сказати в цій ситуації) це дозвіл тільки на купівлю, а не початок будівництва”, – зазначив народний депутат Ярослав Железняк.
- НАЕК “Енергоатом” через свою філію “ВП “Атомпроектінжиніринг” замовив роботи з оцінки вартості будівництва енергоблоків Хмельницької атомної електростанції за майже 28 мільйонів гривень.
- Міністерство енергетики України назвало брехнею слова народного депутата Ярослава Железняка. До цього Железняк звинуватив Міненерго в тому, що “Енергоатом” планує будувати енергоблоки Хмельницької АЕС коштами українців, тобто шляхом підвищення тарифів населенню.
- Пані посол ЄС в Україні Катаріна Матернова повідомила, що Євросоюз не фінансуватиме будівництво нових енергоблоків на Хмельницькій атомній електростанції.
- Три українські атомні станції уклали угоди на зведення захисних споруд. Попри те, що Хмельницька — це найменша АЕС в Україні (має в експлуатації 2 енергоблоки), витрати на її захист сягнуть 1,7 мільярда гривень. Це найбільша сума серед усіх станцій.
- У “Прозорро” оприлюднили тендери Енергоатома на понад 450 млн грн для підготовки до будівництва на ХАЕС. Для влаштування будівельного містечка закупили конструкції на 100 млн грн: 60 споруд на 42,78 млн грн та 40 житлових будинків із меблями на 57,63 млн грн.
Міністр фінансів США Скотт Бессент відвідає Україну цього тижня (до 16 лютого) в рамках початкових переговорів щодо забезпечення доступу США до критично важливих українських корисних копалин.
Аукціонний дім Sotheby’s провів свій дебютний аукціон на території Саудівської Аравії.
У НЕК “Укренерго” повідомили, що в усіх регіонах України 12 лютого застосовуватимуть графіки відключення електроенергії для промисловості та бізнесу. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.
Чотирьох українських дітей вдалося врятувати минулими вихідними з окупованих територій, повідомив голова організації Save Ukraine Микола Кулеба.
Уряд Литви спрямує майже 32 мільйони євро на підтримку освіти українців, які залишили країну через війну. Виділені кошти розподілять між студентами та школярами, повідомляє LRT.