Верховна Рада підтримала законопроєкт про закупівлю ядерних реакторів у Болгарії для ХАЕС

Джерело: нардеп Ярослав Железняк/Telegram

Сьогодні, 11 лютого, Верховна Рада України ухвалила законопроєкт про закупівлю двох ядерних реакторів радянського виробництва у Болгарії для Хмельницької атомної електростанції.

Законопроєкт передбачає придбання обладнання для добудови третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС

“Влада дала старт “Великому атомному крадівництву” і витрата 1 млрд $ на російський реактор”, – написав нардеп Железняк.

За ухвалення відповідної правки до закону №11392, який перед другим читанням отримав назву “Про придбання обладнання, необхідного для будівництва енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької атомної електростанції”, проголосував 261 депутат, а вирішальну роль у прийнятті рішення відіграла фракція “Батьківщина”.

За це рішення проголосували:

  • від “Слуги Народу” – 190 депутатів
  • від “Платформи за життя та мир” – 16 депутатів
  • від “Довіри” – 14 депутатів
  • від “Відновлення України” -12 депутатів
  • від партії “За майбутнє” -9 депутатів
  • від позафракційних нардепів – 5 голосів

“Що добре (якщо так можна сказати в цій ситуації) це дозвіл тільки на купівлю, а не початок будівництва”, – зазначив народний депутат Ярослав Железняк.

Оксфордський університет на церемонії Encaenia вручив почесні докторські ступені за визначні досягнення у своїх професійних сферах вісьмом науковцям. Серед них зокрема історики Сергій Плохій і Тімоті Снайдер.

На Черкащині керівника структурного підрозділу одного з підприємств підозрюють у незаконному видобутку вторинних каолінів. Протиправна діяльність завдала державі понад 190 мільйонів гривень збитків.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Міністерство закордонних справ Ірану викликало тимчасового повіреного у справах України в Тегерані у зв’язку з висловлюваннями окремих українських посадовців щодо дій США та Ізраїлю проти Ісламської Республіки.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.