Верховна Рада проголосувала за призначення Андрія Сибіги главою МЗС

Джерело: Ярослав Железняк

Народні обранці проголосували за призначення нового міністра закордонних справ України. Ним, за поданням Президента України Володимира Зеленського став Андрій Сибіга.

Підтримали призначення Сибіги 258 нардепів, 28 утримались і 29 не голосували. Голосів проти не було.

Додамо, що цього ж дня Рада звільнила з посади глави МЗС України Дмитра Кулебу, який напередодні подав у відставку. Сибіга до цього обіймав пост заступника Кулеби.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не добився дозволу Заходу на удари по території РФ: ЗМІ назвали причину відставки Кулеби

Андрій Сибіга народився у місті Зборів на Тернопільщині. Навчався у ЛНУ ім. І. Франка за спеціальностями правознавство і міжнародні відносини.

Шлях у дипломатії розпочав з 1997 року, коли почав працювати в МЗС з посади аташе, третього секретаря, другого секретаря Міністерства закордонних справ України.

Вже наступного року Андрій Сибіга почав працювати другим, а згодом і першим секретарем з консульських питань українського посольства у Польщі.

На цій посаді працював до 2002 року, після чого став першим секретарем МЗС України. У 2003 році став в.о. начальника відділу, начальник відділу Міністерства закордонних справ України.

У 2006 році Сибіга – заступник директора департаменту – начальник відділу, заступник директора департаменту Міністерства закордонних справ України.

У 2008 році його призначили радником-посланником Посольства України у Польщі, а у 2012 – в.о. директора, директором Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України.

У 2016 році став Надзвичайним і Поважним Послом України у Туреччині. Цю посаду обіймав до травня 2021 року, коли його звільнив Зеленський.

Вже у 2021 році президент призначив Сибігу заступником керівника Офісу президента. На цій посаді Сибіга пробув до квітня 2024 року, поки не став заступником глави МЗС України.

5 вересня Андрія Сибігу затверджено новим міністром закордонних справ України.

Сибігу нагороджено орденами “За заслуги” II ступеня (22 грудня 2021) та III ступеня (2020 рік).

Президент США Дональд Трамп, котрий обіцяв завершити війну РФ проти України за один день, нині, за словами його оточення, сподівається досягти припинення вогню протягом перших 100 днів свого президентства — тобто до кінця квітня. Він називає протистояння “війною Байдена” і занепокоєний, що в разі затягування вона стане “його війною”.

У Держдепі США повідомили, чи надходив їм запит від Білого дому щодо скасування певних санкцій проти Росії.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.

Сили оборони України уразили пункт постійної дислокації (ППД) 448-ї ракетної бригади армії РФ, яка у Вербну неділю завдала ракетного удару по місту Суми.

За даними ЗМІ, деякі високопосадовці з адміністрації президента США Дональда Трампа скептично ставляться до зацікавленості Кремля припинити війну в Україні, а відтак закликають лідера Штатів проявити жорсткішу позицію щодо РФ.