Верховний суд США розгляне дві нові справи щодо абортів
Джерело: Bloomberg
У Верховному суді США знову стартують дебати щодо абортів. Цього разу мова йтиме про доступ до таблеток для аборту та державних обмежень для лікарів.
“Через два роки після обіцянки вийти зі справи про регулювання абортів Верховний суд США знову опинився у центрі боротьби, що має потенційно далекосяжні наслідки для репродуктивних прав та листопадових виборів”, − йдеться у повідомленні.
Як розповіли у виданні, рішення суду 2022 року про скасування справи “Ро проти Вейда” змінило правовий та політичний ландшафт у цьому питанні.
Також це проклало шлях для жорсткіших обмежень або заборон на процедуру у штатах, очолюваних республіканцями, та поставило перед демократами серйозну політичну проблему, оскільки прихильники прав на аборти борються за те, щоб запобігти подальшому погіршенню доступу до необхідних медзасобів.
Верховний суд у вівторок, 26 березня, має розглянути обмеження доступу до поширеного засобу для переривання вагітності, а у квітні розглядатиме можливість державної заборони, навіть якщо лікар швидкої допомоги вважає, що переривання вагітності збереже здоров’я матері.
Зазначається, що обидві справи протиставляють адміністрацію Байдена християнській юридичній групі, що висунула в суді звинувачення проти абортів. Винесення рішень у двох справах заплановане на кінець червня.
Ці справи, найімовірніше, стануть нагадуванням про аборти всередині виборчої президентської кампанії, акцентуючи увагу як на великому впливі Верховного суду, який контролюють консерватори, так і на важливості листопадових виборів у контексті доступу до цієї процедури.
- Президент Франції Емманюель Макрон заявив у п’ятницю, 8 березня, що він хоче, щоб Європейський Союз гарантував право на аборт у Хартії ЄС про основні права.
Менше ніж через 48 годин після зустрічі з переговорником, відправленим Путіним до Вашингтона, Стів Віткофф, спеціальний посланник США, зустрівся з Трампом у Білому домі й передав важливе послання.
У п’ятницю, 11 квітня, парламент Данії зробив важливий крок до ратифікації угоди про оборонну співпрацю зі Сполученими Штатами, яка розширює права американських військових на території країни, попри суперечку щодо Гренландії.
З моменту обрання Дональда Трампа президентом США федеральні витрати збільшилися на 154 млрд доларів у порівнянні з аналогічним періодом 2024 року, попри зусилля Департаменту ефективності уряду (DOGE) Ілона Маска щодо скорочення витрат.
У Німеччині зросла кількість нападів на автомобілі та філії Tesla, що, ймовірно, мають політичне підґрунтя.
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що його країна не дозволить Брюсселю змусити її підтримати вступ України до Європейського Союзу.