Ветерани взяли участь у лижному заїзді на адаптивних кріслах у Києві
Джерело: Букви
Сьогодні, 19 лютого, в Golisiyv Ski Park відбувся лижний заїзд на адаптивних кріслах та лижах для ветеранів. Захід відбувся в межах ініціативи “Адаптивні клуби “Нестримні”, яку реалізує громадська організація за підтримки Міністерства молоді та спорту.
В Україні багато людей з ампутацією. Тому ми створюємо нові умови для адаптивного спорту, щоб кожен міг займатися улюбленою дисципліною, навіть після поранення, — зазначив ветеран війни Євгеній “Папай” Омельчук.
Учасникам провели інструктаж та допомогли опанувати навички катання на адаптивних лижах. Організатори наголошують, що спорт є не лише способом фізичної реабілітації, а й потужним інструментом для ментального відновлення.
Адаптивні клуби “Нестримні” працюють для ветеранів, їхніх родин та осіб з інвалідністю, які постраждали внаслідок війни. У клубах є необхідне обладнання та кваліфіковані тренери, які навчають адаптивному фітнесу, плаванню, функціональному тренінгу, єдиноборствам, регбі, тенісу, футболу, баскетболу на кріслах колісних, волейболу сидячи, пауерліфтингу, веслуванню, стрільбі з лука, гольфу та навіть кіберспорту.
За час повномасштабної війни було створено набагато більше можливостей для ветеранів, ніж раніше. Важливо, щоб вони знали про такі ініціативи, — додав Омельчук.
Міністерство у справах ветеранів вже кілька років підтримує спортивні заходи для захисників України. Ветерани беруть участь у всеукраїнських та міжнародних змаганнях, гідно представляючи країну на світовій арені.
Раніше повідомляли, що група українських військових з протезами піднялися на Кіліманджаро в межах проєкту Second Wind, розгорнувши прапор України на вершині.
Додамо, з початку повномасштабного вторгнення РФ близько 20 тисяч людей в Україні потребують протезування.
Тим часом термін забезпечення пацієнтів протезами нижніх і верхніх кінцівок становить від двох до п’яти місяців. За словами експертів, є проблеми з правильним вибором протезів: деякі постачальники намагаються встановити дорогий протез, навіть якщо він не найкращий для людини. Крім того, ціни на імпортні комплектувальні – високі, а націнки деяких українських дистриб’юторів перевищують 40%. В Україні є лише один виробник протезних комплектувальних, а іноземні компанії не відкривають виробництва в Україні через війну, корупцію та інші фактори.
У сфері допротезної реабілітації спостерігаються певні покращення, однак є проблеми з нерівномірним розподілом ресурсів між різними медичними закладами.
- Український захисник, ветеран російсько-української війни Олександр Будько на псевдо “Терен”, розкритикував надмірну бюрократію при отриманні необхідних протезних комплектуючих.
- Протезування в Україні безоплатне, а людина, котра потребує протезування, може самостійно обрати підприємство, де їй виготовлять і встановлять протез. Мінсоцполітики пояснило, як обрати протезне підприємство.
- 16 лютого у Мистецькому арсеналі у Києві відбувся показ колекції Andreas Moskin, натхненної українською культурною елітою 20-30-х років XX століття – Розстріляним відродженням. У показі на Ukrainian Fashion Week FW25-26 взяли участь ветерани війни з ампутаціями.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.