Ветерани взяли участь у лижному заїзді на адаптивних кріслах у Києві
Джерело: Букви
Сьогодні, 19 лютого, в Golisiyv Ski Park відбувся лижний заїзд на адаптивних кріслах та лижах для ветеранів. Захід відбувся в межах ініціативи “Адаптивні клуби “Нестримні”, яку реалізує громадська організація за підтримки Міністерства молоді та спорту.
В Україні багато людей з ампутацією. Тому ми створюємо нові умови для адаптивного спорту, щоб кожен міг займатися улюбленою дисципліною, навіть після поранення, — зазначив ветеран війни Євгеній “Папай” Омельчук.
Учасникам провели інструктаж та допомогли опанувати навички катання на адаптивних лижах. Організатори наголошують, що спорт є не лише способом фізичної реабілітації, а й потужним інструментом для ментального відновлення.
Адаптивні клуби “Нестримні” працюють для ветеранів, їхніх родин та осіб з інвалідністю, які постраждали внаслідок війни. У клубах є необхідне обладнання та кваліфіковані тренери, які навчають адаптивному фітнесу, плаванню, функціональному тренінгу, єдиноборствам, регбі, тенісу, футболу, баскетболу на кріслах колісних, волейболу сидячи, пауерліфтингу, веслуванню, стрільбі з лука, гольфу та навіть кіберспорту.
За час повномасштабної війни було створено набагато більше можливостей для ветеранів, ніж раніше. Важливо, щоб вони знали про такі ініціативи, — додав Омельчук.
Міністерство у справах ветеранів вже кілька років підтримує спортивні заходи для захисників України. Ветерани беруть участь у всеукраїнських та міжнародних змаганнях, гідно представляючи країну на світовій арені.
Раніше повідомляли, що група українських військових з протезами піднялися на Кіліманджаро в межах проєкту Second Wind, розгорнувши прапор України на вершині.
Додамо, з початку повномасштабного вторгнення РФ близько 20 тисяч людей в Україні потребують протезування.
Тим часом термін забезпечення пацієнтів протезами нижніх і верхніх кінцівок становить від двох до п’яти місяців. За словами експертів, є проблеми з правильним вибором протезів: деякі постачальники намагаються встановити дорогий протез, навіть якщо він не найкращий для людини. Крім того, ціни на імпортні комплектувальні – високі, а націнки деяких українських дистриб’юторів перевищують 40%. В Україні є лише один виробник протезних комплектувальних, а іноземні компанії не відкривають виробництва в Україні через війну, корупцію та інші фактори.
У сфері допротезної реабілітації спостерігаються певні покращення, однак є проблеми з нерівномірним розподілом ресурсів між різними медичними закладами.
- Український захисник, ветеран російсько-української війни Олександр Будько на псевдо “Терен”, розкритикував надмірну бюрократію при отриманні необхідних протезних комплектуючих.
- Протезування в Україні безоплатне, а людина, котра потребує протезування, може самостійно обрати підприємство, де їй виготовлять і встановлять протез. Мінсоцполітики пояснило, як обрати протезне підприємство.
- 16 лютого у Мистецькому арсеналі у Києві відбувся показ колекції Andreas Moskin, натхненної українською культурною елітою 20-30-х років XX століття – Розстріляним відродженням. У показі на Ukrainian Fashion Week FW25-26 взяли участь ветерани війни з ампутаціями.
Нещодавно глава Білого дому Дональд Трамп фактично звинуватив українську владу у розв’язанні війни з Росією, тоді як наступного дня назвав диктатором президента України. У відповідь на підтримку Зеленського висловилися демократи та навіть дехто з членів республіканської партії.
Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес планує вже незабаром відвідати Україну, так висловлюючи підтримку українському народу.
Російський актор Дмитро Пєвцов отримав заочний термін ув’язнення за пропагування війни РФ проти України.
Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що немає потреби нікому в його країні пояснювати, хто почав російсько-українську війну, або яку загрозу становить Росія. Так він прокоментував заяви Трампа щодо звинувачення української влади у тому, що вона не домовилася з Кремлем.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 20 лютого. З початку доби відбулося 112 бойових зіткнень.