Віцепрезидентка Бундестагу прибула в Україну
Джерело: BR2
До України на кілька днів з візитом прибула віцепрезидентка Бундестагу Катрін Герінг-Екардт. Вона заявила, що Євросоюз повинен дотриматися своїх обіцянок щодо постачання боєприпасів та крилатих ракет Taurus.
“Я подорожуватиму країною і Києвом, і мені дуже зрозуміло: настрій в країні більше не є добрим”, – сказала вона.
Вона додала, що суспільні настрої пов’язані з підтримкою та питанням, чи продовжать Штати підтримувати Україну.
Герінг-Екардт наголосила, що обіцяні боєприпаси ЄС, а також крилаті ракети Taurus мають бути доставлені, а фінансові питання для майбутніх закупівель боєприпасів – вирішені на рівні Європи.
“Тому, що це також стосується нашої безпеки. Я вважаю, що ми повинні зробити все, що в наших силах”, – підсумувала вона.
Що передувало
У січні Бундестаг не зміг прийняти резолюцію щодо постачання ракет Taurus в Україну, але спільний законопроєкт залишається в силі – голосування може відбутися до 22 лютого.
Також у Бундестазі висловлювали побоювання стосовно передачі Україні ракет Taurus – мовляв, у разі передачі ракет у Німеччині вони можуть “зникнути”, а Берлін наразі, за їхніми словами, не має можливості виробляти Taurus у майбутньому. Проте виробник Taurus спростував ці твердження, заявивши, що може швидко поповнити запаси.
Довідка. Taurus KEPD 350/150 є дозвуковою авіаційною оперативно-тактичною крилатою ракетою великої дальності, розробленою для ударів по високозахищених та поглиблених цілях з повітря по землі, без необхідності підходу ракетоносія до зони протиповітряної оборони ворога.
Основна модель KEPD-350 має бойову частину з тандемним бетонобійним зарядом масою 481 кг, приблизно 50 кг вибухової речовини. Загальна маса ракети з паливом становить 1360 кг, а без палива – 1080 кг. Максимальна дальність польоту становить не менше 500 км.
- Велика Британія та Франція пропонують Німеччині забезпечити їм постачання ракет Taurus. Тоді Лондон та Париж зможуть спорядити свої версії далекобійних ракет для озброєння України.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.