Від початку 2024 року майже 3 тис. українців встановлено діагноз «гостра реакція на стрес»

Джерело: МОЗ 

За перші місяці 2024 року діагноз “гостра реакція на стрес” встановлено 2 964 українцям.

За даними Електронної системи охорони здоров’я, у 2023 році 4 289 пацієнтам, які звернулися по допомогу до лікарів, було встановлено діагноз “гостра реакція на стрес”.

Основні ознаки стресу

Маркерами, що вказують на те, що людина перебуває в стані стресу, можуть бути:

  • пришвидшення серцебиття та частоти дихання;
  • уповільнення або повна зупинка травлення;
  • звуження кровоносних судин у багатьох частинах тіла;
  • розширення кровоносних судин у мʼязах;
  • зупинка слиновиділення та вироблення сліз;
  • розширення зіниць;
  • тремор;
  • підвищене потовиділення;
  • тунельний зір – стан, коли органи зору не можуть бачити предмети з боків, що виходять із центрального огляду.

Якщо вам важко впоратися зі стресом та його наслідками самостійно, зверніться по допомогу до фахівця. 

До кого звернутися в разі перших ознак стресу?

Перший, до кого варто звернутися, – це сімейний лікар. Він проведе діагностику психічного стану пацієнта, надасть підтримку та складе план лікування межах своєї компетенції. Або ж направить на консультацію до лікаря-спеціаліста.

Нині понад 17 000 сімейних лікарів пройшли спеціальне навчання за керівництвом mhGAP, більше ніж 10 000 із них вже надають послуги з охорони ментального здоровʼя.

Такі послуги надаються на первинній ланці в межах пакету “Супровід і лікування дорослих та дітей із психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги”. Нині 982 заклади в Україні уклали відповідний договір із Національною службою здоров’я України (НСЗУ) та надають безоплатну допомогу з охорони ментального здоровʼя.

Щоб знайти медзаклад та лікаря, який надає такі послуги за договором із НСЗУ, скористайтеся онлайн-мапою або зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

Якщо не маєте можливості чи бажання звернутися до лікаря – зателефонуйте на одну з ліній психологічної підтримки. Перелік телефонних номерів деяких із таких служб, що надають послуги безоплатно, є за посиланням.

Вправи антистрес для дітейhttps://moz.gov.ua/article/health/vpravi-antistres-dlja-ditej або https://www.facebook.com/moz.ukr/posts/pfbid021skbCWedfDf7zdVDwgoktp4NuSy5D4guLHYgAQokLAU3wBLaqs1fvbbcauP3SaAVl

Як впоратися зі стресом самостійно: посібник від ВООЗ “Важливі навички в періоди стресу”

Техніки самодопомоги у разі стресу:  https://moz.gov.ua/article/health/tehniki-samodopomogi-pri-stresi-poradi-vooz

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.