Від початку 2024 року майже 3 тис. українців встановлено діагноз «гостра реакція на стрес»

Джерело: МОЗ 

За перші місяці 2024 року діагноз “гостра реакція на стрес” встановлено 2 964 українцям.

За даними Електронної системи охорони здоров’я, у 2023 році 4 289 пацієнтам, які звернулися по допомогу до лікарів, було встановлено діагноз “гостра реакція на стрес”.

Основні ознаки стресу

Маркерами, що вказують на те, що людина перебуває в стані стресу, можуть бути:

  • пришвидшення серцебиття та частоти дихання;
  • уповільнення або повна зупинка травлення;
  • звуження кровоносних судин у багатьох частинах тіла;
  • розширення кровоносних судин у мʼязах;
  • зупинка слиновиділення та вироблення сліз;
  • розширення зіниць;
  • тремор;
  • підвищене потовиділення;
  • тунельний зір – стан, коли органи зору не можуть бачити предмети з боків, що виходять із центрального огляду.

Якщо вам важко впоратися зі стресом та його наслідками самостійно, зверніться по допомогу до фахівця. 

До кого звернутися в разі перших ознак стресу?

Перший, до кого варто звернутися, – це сімейний лікар. Він проведе діагностику психічного стану пацієнта, надасть підтримку та складе план лікування межах своєї компетенції. Або ж направить на консультацію до лікаря-спеціаліста.

Нині понад 17 000 сімейних лікарів пройшли спеціальне навчання за керівництвом mhGAP, більше ніж 10 000 із них вже надають послуги з охорони ментального здоровʼя.

Такі послуги надаються на первинній ланці в межах пакету “Супровід і лікування дорослих та дітей із психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги”. Нині 982 заклади в Україні уклали відповідний договір із Національною службою здоров’я України (НСЗУ) та надають безоплатну допомогу з охорони ментального здоровʼя.

Щоб знайти медзаклад та лікаря, який надає такі послуги за договором із НСЗУ, скористайтеся онлайн-мапою або зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

Якщо не маєте можливості чи бажання звернутися до лікаря – зателефонуйте на одну з ліній психологічної підтримки. Перелік телефонних номерів деяких із таких служб, що надають послуги безоплатно, є за посиланням.

Вправи антистрес для дітейhttps://moz.gov.ua/article/health/vpravi-antistres-dlja-ditej або https://www.facebook.com/moz.ukr/posts/pfbid021skbCWedfDf7zdVDwgoktp4NuSy5D4guLHYgAQokLAU3wBLaqs1fvbbcauP3SaAVl

Як впоратися зі стресом самостійно: посібник від ВООЗ “Важливі навички в періоди стресу”

Техніки самодопомоги у разі стресу:  https://moz.gov.ua/article/health/tehniki-samodopomogi-pri-stresi-poradi-vooz

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.