Від початку повномасштабної війни Росія випустила по Україні понад 4 тисячі «Шахедів»

Джерело: телемарафон

З 2022 року росіяни випустили по Україні 4637 безпілотників типу “Shahed”. З них 3605 були знищені Силами оборони, повідомив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Вже 4637 на сьогоднішній день безпілотників типу Shahed випущено по нашій державі. І аж 3605 знищили наші Сили оборони – це і Повітряні сили, і всі Сили оборони, які сьогодні долучаються до збиття “Шахедів”. В основному, це мобільні вогневі групи на сьогоднішній день, раніше це більше зенітно-ракетні підрозділи справлялись з цією роботою, поки “мобілки” набували своїх спроможностей. Зараз високий відсоток збиття забезпечується передусім мобільними вогневими групами, а також засобами РЕБ, – повідомив Ігнат.

З-поміж дронів є зразки як іранського виробництва, так і російського.

Речник повідомив, що російські безпілотники, які використовуються наразі, мають швидкість від 100 км/год і вище. Щодо нових модифікацій російських безпілотників, Ігнат зауважив, що противник може експериментувати, але наразі вони використовують двигуни внутрішнього згоряння, а не реактивні.

За його словами, противник може експериментувати з реактивними двигунами, але це підвищить вартість та знизить бойову ефективність. Використання реактивних двигунів зробить безпілотники подібними до ракет, тому нинішній противник надає перевагу двигунам внутрішнього згоряння для доставки таких безпілотників, як Shahed.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу. Анонсується, що до пакету увійдуть додаткові ракети Storm Shadow.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.