З початку повномасштабної війни Росія заробила 653 млрд дол на продажу нафти — ЗМІ

Джерело: The Guardian

РФ заробила 653 мільярдів доларів від продажу нафти під час повномасштабного вторгнення в Україну попри санкції, які були введені Заходом.

Росія використовувала різноманітні методи, включаючи використання лазівок та “тіньовий флот” танкерів, щоб обійти нафтове ембарго, налагоджене США, ЄС та країнами G7.

Зазвичай, сира нафта легально транспортується до країн, таких як Індія та Китай, де вона потім зазнає очищення та реалізується на міжнародному ринку.

Крім того, обхід санкцій широко використовувався для придбання критично важливих компонентів для виробництва зброї.

За даними повідомлення, значна частина російської зброї, вилученої з поля бою, виготовлена з імпортних компонентів. Більшість критичних деталей постачалися з країн коаліції, які надають допомогу Україні, зокрема США, через сторонніх постачальників, таких як Гонконг, Туреччина та ОАЕ.

Міністр енергетики Герман Галущенко запевнив, що, попри продовження російських атак, українська енергосистема залишається цілісною.

22 квітня міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен повідомила про дату наступного засідання Контактної групи з питань оборони України. Зустріч відбудеться 26 квітня.

22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Голова міста поінформував, що росіяни цілили по інфраструктурному обʼєкту. Наразі інформація щодо постраждалих та руйнувань уточнюється.

22 квітня у Вінниці одному з підозрюваних у вбивстві та замаху на життя поліціянтів на Гайсинщині, а також у дезертирстві, обрано безальтернативний запобіжний захід у виді тримання під вартою.

На Хмельниччині правоохоронці оголосили підозру настоятелю одного з храмів Шепетівської єпархії УПЦ Московського патріархату. Його звинувачують у вихвалянні діяльності президента РФ Володимира Путіна і виправданні збройної агресії Росії проти України.