З початку повномасштабної війни Росія заробила 653 млрд дол на продажу нафти — ЗМІ

Джерело: The Guardian

РФ заробила 653 мільярдів доларів від продажу нафти під час повномасштабного вторгнення в Україну попри санкції, які були введені Заходом.

Росія використовувала різноманітні методи, включаючи використання лазівок та “тіньовий флот” танкерів, щоб обійти нафтове ембарго, налагоджене США, ЄС та країнами G7.

Зазвичай, сира нафта легально транспортується до країн, таких як Індія та Китай, де вона потім зазнає очищення та реалізується на міжнародному ринку.

Крім того, обхід санкцій широко використовувався для придбання критично важливих компонентів для виробництва зброї.

За даними повідомлення, значна частина російської зброї, вилученої з поля бою, виготовлена з імпортних компонентів. Більшість критичних деталей постачалися з країн коаліції, які надають допомогу Україні, зокрема США, через сторонніх постачальників, таких як Гонконг, Туреччина та ОАЕ.

15 січня президент Польщі Анджей Дуда запропонував главі Української держави Володимиру Зеленському залучити польського представника до можливих переговорів із Росією. 

На вулицях столиці нарахували понад тисячу покинутих авто, переважно пошкоджених російськими обстрілами. Саме ці транспортні засоби влада міста планує почати прибирати з 16 січня.

Австралія заявила, що вдасться до “найжорсткіших дій”, якщо Росія завдасть шкоди полоненому австралійцю, котрий воював на боці України. Реакція уряду з’явилася після повідомлень про можливу загибель іноземного добровольця.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 15 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 118 бойових зіткнень.

Російський дисидент, 67-річний публіцист Олександр Скобов, звинувачений в Росії у “сприянні терористичній діяльності”, виголосив останнє слово на засіданні 1-го Західного окружного військового суду у Петербурзі. Він заявив, що Путін – це новий Гітлер та закликав “розчавити гадину”.