Від початку повномасштабної війни Росія здійснила 815 хімічних атак

Джерело: Командування Сил підтримки Збройних Сил України
Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну мобільними групами та іншими підрозділами угруповання сил і засобів підтримки зафіксовано 815 фактів застосування Росією боєприпасів, споряджених отруйними хімічними речовинами.
З них лише за січень цього року – 229 випадків.
Найчастіше росіяни використовують гранати, такі як К-51, РГР, РГ-Во, які містять небезпечну хімічну речовину CS, заборонену для ведення війни (бойових дій) пунктом 5 статті 1 Конвенції про хімічну зброю.
Підрозділи РХБ-розвідки здійснюють відбір проб ґрунту, рослинності, уламків боєприпасів та направляють їх для проведення аналізів.
У межах відкритого кримінального провадження задокументовані випадки застосування небезпечних хімічних речовин надаються до слідчих органів для проведення слідчих дій.
- В операційній зоні ОСУВ “Таврія” російські армійці дедалі частіше завдають хімічних атак.
- Російський Чорноморський флот застосував гранати зі сльозогінним газом, скинуті з безпілотників, у чому зізналися самі військові РФ у дописах в соцмережі.
- Отруйний газ, дрони та колишні ув’язнені: українській бійці про натиск росіян на передовій.
У розвідці США вважають, що президент Росії Володимир Путін сприймає війну в Україні як екзистенційну боротьбу проти Заходу. Він впевнений у своїй перемозі та готовий вести бойові дії щонайменше до кінця 2025 року. Про це йдеться у щорічному звіті “Оцінка глобальних загроз — 2025”, підготовленому Управлінням воєнної розвідки США (DIA) для Конгресу станом на 11 травня 2025 року.
Аналітики проєкту DeepState оновили мапу бойових дій на Сумщині. Наразі 62,6 км² території області позначені як окуповані.
У ніч на 18 травня російські війська здійснили масовану атаку безпілотниками по Київській області. Один із дронів влучив у приватний будинок, де мешкала родина 4-річного Марка. Унаслідок удару загинула його мама, яка кинулася на сина, щоб захистити.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва передасть Україні документ щодо врегулювання війни після завершення обміну військовополоненими у форматі “1000 на 1000”.
З початку 2025 року російські атаки в Україні призвели до більшої кількості загиблих і поранених серед цивільних, ніж за аналогічний період 2024 року, повідомила правозахисна організація Human Rights Watch.