Від присутності в Україні військ НАТО не будуть порушені міжнародні норми — президент Чехії
Джерело: Euractiv
Президент Чехії Петр Павел заявив, що присутність військових з країн НАТО в Україні не буде суперечити міжнародним нормам. Він висловив думку, що вони можуть надавати підтримку на території України.
“Війська НАТО могли б здійснювати підтримку безпосередньо на території України, оскільки це не порушувало б жодних міжнародних правил”, — сказав Павел.
Петр Павел зазначив, що важливо встановити чітку різницю між розгортанням бойових військ і можливим залученням військ до “допоміжних” операцій, в яких НАТО вже має досвід. Він навів приклад тренувальної місії НАТО на території України після анексії Криму та окупації частини Донбасу.
Президент Чехії наголосив, що з погляду міжнародного права та Статуту ООН — ніщо не заважало б військам країн-членів НАТО надавати допомогу в Україні, аналогічно цивільним особам.
“Я б точно не відмовлявся від дискусії з цього приводу. Якби ми могли домовитися з союзниками про те, що, наприклад, замість того, щоб навчати українських військових на території країн-членів НАТО та переправляти тисячі військових, скажімо, до Польщі чи Чехії, було б набагато доцільніше переправляти декілька десятків інструкторів на українську територію і там навчати українських військових”, — сказав чеський президент.
Щодо потенційної реакції Росії на такі дії, Павел вказав на те, що російська сторона добре усвідомлює потужність НАТО та міжнародних правил.
Президент Чехії також наголосив на необхідності захищати законні інтереси і діяльність за допомогою міжнародних норм, особливо коли йдеться про навчання та обслуговування військового обладнання у суверенній країні, що не є втручанням у внутрішні справи.
- Президент Чехії Петр Павел заявив, що він відкритий до можливості вивчення більш сміливих шляхів підтримки України у зв’язку з пропозицією президента Франції Емманюеля Макрона про введення військ.
- Нагадаємо, що 26 лютого президент Франції Емманюель Макрон заявив, що “не можна виключати відправлення західних військ в Україну”. Проте він зазнав негативної реакції багатьох західних союзників.
- Тоді прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала заявив, що його країна не розглядає варіанта введення своїх військ в Україну.
В Україні 3 липня відзначають День зенітних ракетних військ Повітряних сил Збройних сил України.
У UAnimals нагадали, що війна Росії проти України завдає масштабної шкоди не лише людям, а й природі та екосистемам країни.
Дрони Служби безпеки України атакували російські склади боєприпасів поблизу тимчасово окупованого Харцизька на Донеччині.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.