Відбудова «Охматдиту»: у лікарні розповіли, що встигли відновити

Джерело: НДСЛ “Охматдит”

Після ракетного обстрілу Національної дитячої спеціалізованої лікарні “Охматдит” у липні 2024 року, у закладі активно тривають відновлювальні роботи. Відтоді вже вдалося відбудувати низку об’єктів лікарні.

В “Охматдиті” необхідно відновити адміністративний, лікувально-діагностичний, хірургічний і токсикологічний корпуси, а також трансформаторну підстанцію.

Наразі у лікарні вдалося відновити роботу всіх відділень у корпусах, що вціліли або зазнали часткових пошкоджень, а також здійснити першочергові протиаварійні роботи для захисту нового корпусу.

У лікувально-діагностичному корпусі вже виконано першочергові протиаварійні роботи та технічний нагляд. Також підписано контракт на розробку проєктної документації, а в першій половині травня лікарня планує оголосити процедуру закупівлі на капітальний ремонт.

У хірургічному корпусі після обстрілу було проведено технічне обстеження, розроблено медичне завдання та програму, а також затверджено звіт про оцінку завданих збитків.

У токсикологічному корпусі, який є пам’яткою архітектури, оголошено процедуру закупівлі для проведення консерваційних робіт. Початок робіт планується на травень 2025 року.

Адміністративний корпус, що також є пам’яткою архітектури, уже має науково-проєктну документацію. Оголошення про закупівлю будівельних робіт із консервації цього корпусу планується на травень 2025 року.

Щодо трансформаторної підстанції, підписано контракт з “Укренерго” на розробку проєктно-кошторисної документації. Обладнання для відновлення об’єкта вже доставлено до лікарні. Найближчим часом керівництво «Охматдиту» оголосить тендер на будівництво трансформаторної підстанції з нуля.

  • Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.