«Відчепіться від Залужного»: Порошенко закликав владу позбавитись від поплічників Януковича

Джерело: Петро Порошенко/YouTube

П’ятий президент України та лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко під час виступу з трибуни Верховної Ради закликав владу позбавитись від колишніх поплічників Януковича і відчепитися від Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.

“Я хотів би підтримати ініціативу Зеленського – ініціативу про перезавантаження влади. І тут мова точно не про Лапутіну. Бо за два тижні – 10-та річниця розстрілу Небесної Сотні. І заради пам`яті перших жертв російської агресії слід очистити всі державні установи, в першу чергу Офіс президента, від недолюстрованих недобитків команди Януковича, ставлеників Портнова”, – сказав Порошенко.

Також п’ятий президент зазначив, що перестановки необхідні і в Кабміні–  аж до заміни його на технократичний уряд. Зокрема, Порошенко висловив сподівання щодо того, що це буде здійснено шляхом формування уряду національної єдності.

“А Зеленському зараз, у цих критичних умовах, варто запросити лідерів парламентських фракцій для того, щоб обговорити рішучі дії для укріплення обороноздатності держави. І ще одне. Почніть із себе, а від Залужного від…чепіться”, – резюмував Петро Порошенко.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. Проте, Україна потребує ще більшої збройової підтримки ЄС. Він закликав країни-члени збільшити та прискорити допомогу Україні.

Станом на 26 лютого Сили оборони півдня продовжують системну контрбатарейну боротьбу. На лівому березі Дніпра, попри постійні бойові втрати та відсутність успіхів, ворог не полишає намірів вибити наші підрозділи із зайнятих позицій.

У 2023 році на виробництво контенту для двох телемарафонів – “Єдині новини” та FreeДом – витратили 842,2 млн грн. Кошти витратили Мультимедійна платформа іномовлення України та “Парламентський телеканал “Рада””, які належать до сфери впливу Міністерства культури та інформаційної політики.

26 лютого прем’єр Болгарії Николай Денков прибув з офіційним візитом до Києва.

На міжнародному “саміті миру”, запланованому у Швейцарії на рівні керівників держав, очікується участь понад 160 країн, проте на сьогодні Російська Федерація не отримала запрошення.