Відень став «столицею» російського шпигунства в Європі, – WSJ

Джерело: The Wall Street Journal

Після того, як країни ЄС масово вислали 600 російських шпигунів-дипломатів, столиця Австрії стала новим центром російського шпигунства в Європі.

“За останні два роки кількість російських державних службовців в Австрії зросла з 300 осіб більш ніж до 500, з них більше половини – дипломати і адміністратори, стверджують співробітники розвідки. За оцінками австрійських спецслужб, до половини з них працюють як шпигуни”, – пише WSJ.

Так, після закриття Німеччиною російського консульства в Мюнхені, (де, за словами німецьких чиновників, перебувало кілька шпигунів) російські співробітники переїхали до австрійського міста Зальцбург.

“За даними європейських чиновників і розвідників, Відень став базою для російських таємних операцій, включно з фінансуванням і матеріально-технічною підтримкою вбивств, саботажу та вербуванням у всій Європі, а також промисловим шпигунством і операціями з надання впливу”, – стверджує видання.

Ця ситуація підкріплюється тим, що шпигунська діяльність в Австрії є законною, якщо вона не спрямована проти самої країни.

Російські оперативники у Відні підозрюються у вербуванні та фінансуванні російських операцій, таких як відстеження постачань західної зброї до Києва, а також у вбивстві пілота російського військового гелікоптера Максима Кузьмінова в Іспанії. За даними європейських розвідувальних служб, вбивцям пілота заплатили готівкою, яку надали російські держслужбовці з Відня.

“За словами співробітника австрійської розвідки, Росія відправляє великі обсяги готівки в сусідні країни, такі як Литва, автошляхами. Звідти австрійські дипломати переправляють їх через усю Європу, часто в дипломатичних сумках, які не можуть бути перевірені поліцією”, – зазначає WSJ.

Нещодавно журналіст Христо Грозєв заявив, що австрійський уряд повинен зробити більше для приборкання російського шпигунства. Він підкреслив, що шпигунські мережі проникли в австрійські установи та ділові кола.

“Австрія має інфраструктуру контррозвідки дуже маленької країни, хоча, з огляду на концентрацію шпигунів і її значення як центру для спецслужб, вона повинна мати інфраструктуру набагато більшої країни”, – сказав він.

У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 23 грудня. З початку доби відбулося 235 бойових зіткнень, противник завдав 12 авіаційних ударів із застосуванням 37 КАБ, понад 490 ударів дронами-камікадзе та здійснив більш як три тисячі обстрілів позицій наших військ і населених пунктів із використанням різних типів озброєння.

Німеччина надала Україні новий великий пакет озброєнь, значно посиливши українську ППО.

В Інституті вивчення війни відреагували на страту українських військових, зазначивши, що російські командири підтримують такі страти, що є явним порушенням міжнародного права.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 22 грудня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 207 бойових зіткнень.

За даними аналітиків, Кремль розширює програму популяризації служби в армії серед молоді, в тому числі й на тимчасово окупованих територіях України, з метою довгострокових військових дій в Україні та можливих майбутніх збройних конфліктів із західними країнами.