Відносно Спартака Субботи відкрили кримінальне провадження щодо достовірності документів про освіту
Джерело: відповідь Міністерства освіти і науки України на запит hromadske
Шевченківське управління поліції Головного управління Національної поліції в Києві нині проводить досудове розслідування стосовно факту можливих протиправних дій з боку блогера Спартака Субботи.
У МОН зауважили, що наразі правоохоронці розслідують використання Спартаком, ймовірно, підроблених документів про освіту.
Так, 20 квітня слідчі відкрили провадження за ознаками вчинення правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) ККУ.
Нагадаємо, у травні у МОН повідомили, що відомості про диплом магістра Спартака Субботи, копія якого прикладена до атестаційної справи, у Реєстрі документів про освіту в ЄДЕБО відсутні, а вказане у справі Свідоцтво про визнання в Україні іноземного документа про освіту відомство не видавало.
Донедавна співведучий YouTube-проєкту “Подкаст-терапія” Спартак Суббота, котрий називав себе психологом, психотерапевтом та лікарем-психіатром, після хвилі критики опублікував свідоцтво про народження. Так блогер намагався підтвердити, що ім’я Спартак було дано йому від народження. Раніше йому приписували зміну імені задля маніпуляції щодо освіти.
Раніше у розслідуванні щодо діяльності Субботи від психотерапевта Іллі Полуденного йшлося, що справжнє ім’я Спартака – Олександр.
Інформацію про це Іллі підтвердили друзі та одногрупники Субботи. Вони підтвердили, що той не навчався в медичному виші. За даними Полуденного, Суббота навчався у НПУ імені М.П. Драгоманова на спеціальності “психологія”, де здобув диплом бакалавра.
10 травня Спартак Суббота опублікував відео, в якому заперечує інформацію з розслідування про нього.
Згодом МОН звернулося до поліції з проханням перевірити можливий факт підроблення та зумисного використання підроблених документів блогером.
- 14 вересня глава МОН Оксен Лісовий підписав наказ про звільнення Андрія Василенка. З 15 вересня той більше не перебував на жодній з посад у Міністерстві освіти і науки України.
- Посадовець Міністерства освіти і науки Андрій Василенко опублікував допис російською мовою у Facebook, в якому відверто висміяв незалежність України та країн Балтії.
- Контррозвідники СБУ у Дніпрі затримали учасника агентурної мережі Головного управління Генштабу армії РФ (відомого як ГРУ), який діяв під прикриттям волонтерського фонду.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.