«Відповідь за атаку на Ізраїль»: США запровадили санкції проти іранських виробників БпЛА
Джерело: NYT
Сполучені Штати Америки запровадили санкції проти іранських виробників безпілотників після того, як країна атакувала Ізраїль.
У Міністерстві фінансів США заявили, що санкції спрямовано проти 16 осіб та двох компаній, які допомагають у виробництві безпілотників.
Водночас санкції спрямовані на іранське виробництво сталі. Як зауважили у виданні, таких обмежень влада США не застосовувала з 2021 року.
Крім того, під санкції потрапили п’ять компаній, які займаються постачанням матеріалів для іранського виробника сталі Khuzestan Steel Company. Також під обмеженнями перебуватимуть три дочірні компанії іранського автовиробника, який звинувачують у підтримці режиму країни.
За словами президента Джо Байдена, за час роботи його адміністрації Сполучені Штати запровадили санкції проти понад “600 фізичних і юридичних осіб, в тому числі проти Ірану і його маріонеток – “ХАМАСу”, “Хезболли” та хуситів.
“Нові санкції, про запровадження яких адміністрація дала зрозуміти на початку цього тижня, схоже, покликані скоріше приборкати, ніж розпалити напруженість у регіоні, оскільки президент Байден намагається запобігти поширенню бойових дій на Близькому Сході”, – проаналізували у The Washington Post.
- Момент істини для України та Ізраїлю – президент США Джо Байден для WSJ.
Нове опитування показало, що Александрія Окасіо-Кортес має більшу підтримку серед демократів у Нью-Йорку, ніж багаторічний сенатор Чак Шумер.
Увечері 4 квітня російська армія атакувала балістикою Кривий Ріг Дніпропетровської області, внаслідок чого загинули 16 цивільних, серед них 6 дітей.
Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що нові тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа, ймовірно, призведуть до вищої інфляції та сповільнення економічного зростання США.
Американські акції суттєво впали після інавгурації президента Дональда Трампа у січні. З 17 січня — п’ятниці перед днем інавгурації — фондовий ринок США втратив близько 9,6 трильйона доларів, згідно з даними FactSet і Dow Jones Market Data.
За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Російські військові залишали за собою слід насильства всюди, куди приходили. Така кількість злочинів свідчить, що ці злочини — не випадковість, а частина цілеспрямованої політики знищення України. Українська судова система поки що не відображає масштабів і системності цих злочинів. У вироках бракує контексту — судді часто не відтворюють повної картини дій Росії проти цивільного населення України. Експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна пояснила як це виправити й чому це критично важливо для справедливості.