Відсьогодні Україна почала торгувати електроенергією з Угорщиною

Джерело: “Укренерго”

Відсьогодні Україна почала здійснювати комерційний обмін електроенергією за європейськими правилами ще з однією країною ЄС – Угорщиною.

Відтак, вчора, 22 лютого, “Укренерго” провело перші спільні аукціони з розподілу доступу до міждержавних інтерконекторів між Україною та Угорщиною на європейській універсальній платформі розподілу JAO (Joint Allocation Office). Це означає, що сьогодні Україна почала торгувати електроенергією з Угорщиною.

Експорт сьогодні здійснюється зранку і далі протягом доби в Словаччину, Угорщину, Польщу, Румунію та Молдову. Загальний обсяг 2 793 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 295 МВт.

Імпорт електроенергії здійснюється в ранкові та вечірні години зі Словаччини, Угорщини, Польщі, Румунії, а також в нічні години з Молдови. Загальний обсяг 1018 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 194 МВт.

З 1 грудня технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови складає 1700 МВт.

Щодо ситуації в енергосистемі станом на 23 лютого, то через відчутне потепління рівень споживання електроенергії продовжує знижуватись.

Добовий максимум споживання 21 лютого був зафіксований близько 09:00. Його рівень був на 3,2% нижче, ніж у середу, 21 лютого.

Сьогодні, 23 лютого, станом на 10:00 рівень споживання електроенергії на 1 % вище за відповідний показник четверга, 22 лютого.

Електроенергії, виробленої електростанціями всіх видів, достатньо для забезпечення енергопостачанням всіх юридичних та побутових споживачів. Дефіцит в енергосистемі не прогнозується.

Протягом доби в поточний ремонт виведено один блок на тепловій електростанції.

Вчора завдяки теплій та подекуди сонячній погоді в енергосистемі був профіцит електроенергії. Для збереження балансу між виробництвом та споживанням й операційної безпеки енергосистеми, у відповідь на запит “Укренерго”, польський оператор енергосистеми PSE, з 11:00 до 16:00 надавав аварійну допомогу, терміново купуючи надлишки української електроенергії загальним обсягом 1440 МВт*год.

Щодо знеструмлень, то загалом через бойові дії та з інших причин на ранок без світла залишається 363 населених пункти. Є нові пошкодження в мережах обленерго Дніпропетровської, Донецької, Харківської, Херсонської областей.

Через погодні умови знеструмлено на ранок 6 населених пунктів в Чернігівській області. З технічних причин є знеструмлені споживачі в Дніпропетровській та Запорізькій областях.

У Подільському районі Одеської області загинув 12-річний хлопчик, який отримав удар струмом на залізничній станції.

11 січня з прикордонної Семенівської громади Чернігівщини волонтери евакуювали 24 осіб, серед яких – діти та маломобільні особи.

На тимчасово окупованій російськими військами території Запорізької області виявлено дві ділянки забруднені мазутом з російських танкерів, які затонули в Чорному морі.

Росія продовжує транспортувати третину своїх нафти та нафтопродуктів через Фінську затоку, попри санкції ЄС. Торгівля триває, попри обмеження.

Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди за участю маршрутки та мінівена в Голосіївському районі Києва загинуло двоє осіб, дев’ять людей постраждали, серед яких двоє дітей.