Відсутність деяких мікробів на космічній станції може шкодити здоров’ю астронавтів – вчені
Джерело: The Guardian
Нове дослідження показало, що на Міжнародній космічній станції практично відсутні природні мікроби з ґрунту та води, які важливі для підтримки імунної системи людини.
Через дефіцит мікробного різноманіття космонавти часто скаржаться на шкірні висипи, застуди, герпес та грибкові інфекції.
Для дослідження астронавти зібрали зразки з 803 поверхонь МКС. Після повернення на Землю мікробіологи ідентифікували бактерії та хімічні речовини у кожному зразку. Науковці з’ясували, що основним джерелом мікроорганізмів на станції є людська шкіра.
У зонах приготування їжі було більше бактерій, пов’язаних із продуктами, тоді як у туалетній зоні переважали мікроби, характерні для сечі та фекалій. У порівнянні з земними зразками, на поверхнях МКС бракувало мікроорганізмів, які зазвичай мешкають у ґрунті й воді.
Також на всіх поверхнях станції виявили хімічні залишки від дезінфікуючих засобів, що ще більше сприяє стерильності середовища. Тож за своєю стерильністю МКС не поступається лікарням та операційним.
Дослідники запропонували навмисно вводити корисні мікроорганізми в середовище космічних станцій.
- Китайські астронавти місії “Шеньчжоу-19”, які шість місяців провели у космосі на орбітальній станції “Тяньгун”, успішно повернулись на Землю.
5 травня у Німеччині офіційно сформували новий уряд. Країна отримала п’яту в історії Федеративної Республіки союз християнських демократів (ХДС/ХСС) і соціал-демократів (СДПН).
Фахівці системи Міноборони вперше взяли участь у розробці нового проєкту Науково-технічної стратегії НАТО завдяки привілейованому членству України в Організації НАТО з науки та технологій (STO).
Він приїхав зі Швеції, захищає Україну з початку російського широкомасштабного вторгнення та має намір робити це до перемоги або доки живий. Його не зламали ані три бойові поранення, ані безліч контузій.
Комбінація двох біомаркерів — аполіпопротеїну B (apoB) та ліпопротеїну (а) — може значно точніше за традиційний рівень холестерину передбачити ризик серцево-судинних захворювань. До такого висновку дійшли дослідники з Технологічного університету Чалмерса у Швеції та Гарвардського університету у США, провівши найбільше дослідження такого роду. Їхні результати опубліковані на порталі EurekAlert.
Президент США Дональд Трамп заявив, що має намір відновити й суттєво розширити колишню федеральну в’язницю Алькатрас — легендарну фортецю на острові в затоці Сан-Франциско, яка більше ніж 60 років слугує туристичним об’єктом.