Відтепер українські моряки можуть реєструватися на кваліфікаційний іспит через «Дію»

Джерело: Міністерство цифрової трансформації України.

Відтепер українські моряки мають можливість реєструватися на складання кваліфікаційного іспиту CES 6.0 онлайн – через портал “Дія”.

Відтак, цей онлайн-сервіс значно спрощує взаємодію моряків та Адміністрації судноплавства. Більше не потрібно збирати документи та офлайн відвідувати територіальні центри. Наразі на порталі “Дія” доступні три локації для складання іспиту: у Києві, Одесі та Варшаві.

Щоб записатися на проходження CES-тесту онлайн, необхідно виконати наступні кроки: 

  • Зареєструйтеся або авторизуйтеся на порталі “Дія” за допомогою електронного підпису;
  • Заповніть онлайн-заяву та підпишіть її електронним підписом;
  • Після цього в особистому кабінеті та на електронній пошті буде повідомлення із запрошенням на іспит та призначений час;
  • Складіть іспит у вибраному місці проходження.

У відомстві зазначили, що раніше для того, щоб записатися на іспит, морякам необхідно було збирати документи та особисто йти до територіального центру Адміністрації судноплавства. Там заповнювати заяву і потім знову приходити на іспит в уже зазначений час.

Довідково. Кваліфікаційний іспит – одна із частин професійної діяльності моряка. Після успішного складання тесту моряки можуть підтвердити та підвищити звання, а кадети та випускники морських закладів освіти – отримати перший робочий диплом, щоб розпочати кар’єру.

Іспити складають за допомогою міжнародної системи комп’ютерного тестування CES 6.0 у спеціально обладнаних приміщеннях. Результати формуються автоматично, а одразу після складання моряк отримує сертифікат. Завдяки автоматизації процесу мінімізуються корупційні ризики.

Попри західні санкції, Російська Федерація продовжує отримувати імпортну будівельну і важку техніку — бульдозери, екскаватори, грейдери, трактори, крани й ратраки. Цього разу постачання здійснюються через територію Грузії.

Як свідчать результати дослідження ринку праці, проведеного спільно швейцарською організацією Helvetas Swiss Intercooperation, Державною службою зайнятості та Федерацією роботодавців України, до рейтингу найбільш потрібних серед роботодавців в Україні потрапили переважно робітничі професії.

12 травня суд у Лондоні засудив майже до 11 років позбавлення волі лідера російського шпигунського угруповання у Великій Британії, яке здійснювало стеження для Кремля.

У підвалі Верховного суду Аргентини виявили 83 коробки, котрі містили нацистські листівки, фотографії та пропагандистські матеріали. До опису та дослідження знайдених матеріалів залучили фахівців Музею Голокосту в Буенос-Айресі.

12 травня Рада Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO) офіційно визнала Росію відповідальною за катастрофу рейсу MH17 у 2014 році.