Відтепер українські виробники можуть експортувати в Кувейт м’ясо птиці і продукти з нього
Джерело: Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів
Україна відкрила новий ринок для збуту продуктів українського виробництва, а саме м’яса птиці та продуктів з нього, до Держави Кувейт.
“Ще одна хороша новина для вітчизняних виробників. Держпродспоживслужбою в тісній співпраці з МЗС відкрито новий ринок для збуту продуктів українського виробництва, а саме м’яса птиці та продуктів з нього, до Держави Кувейт”, – повідомили у відомстві.
Відповідну форму міжнародного сертифіката оприлюднено на офіційному вебпорталі Держпродспоживслужби у рубриці “Міжнародне співробітництво”, в розділі “Ветеринарія та безпечність”, у підрозділі “Сертифікати на експорт з України”.
У відомстві зазначили, що з переліком обов’язкових документів, що мають супроводжувати вантаж при експорті м’яса птиці та продуктів із м’яса птиці до Держави Кувейт, можна ознайомитись на офіційному вебпорталі Держпродспоживслужби в розділі “Вимоги країн світу”.
Держпродспоживслужба звертає увагу операторів ринку – відповідальність за безпечність харчових продуктів та їх відповідність вимогам країни призначення несе суб’єкт господарювання, а державний нагляд і контроль – в межах функцій та компетенцій Держпродспоживслужби.
Зокрема у Держпродспоживслужбі нагадали, що першим кроком для здійснення експорту харчових продуктів є запит оператора ринку до територіального органу Держпродспоживслужби за місцем розташування потужностей.
- У межах співпраці Держпродспоживслужби та МЗС у жовтні досягнуто домовленості щодо експорту нових видів продукції українського виробництва в Азербайджанську Республіку та в Республіку Північна Македонія.
- Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що 26 вересня підписано постанову про запровадження механізму верифікації та погодження 4-х груп українського аграрного експорту для п’яти сусідніх країн.
- Від січня до серпня цього року Україна відвантажила 9,2 мільйона метричних тонн зерна через чорноморський порт Румунії Констанца. Це більше, ніж було у 2022 році, проте нещодавно темпи експорту сповільнились через посилення російських атак.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.