«Війна перетворює людей на цифри»: Олександра Матвійчук про воєнні злочини РФ в Україні

Джерело: Олександра Матвійчук на конференції TEDWomen

Українська правозахисниця та голова організації “Центр громадянських свобод” Олександра Матвійчук, під час свого виступу на конференції TEDWomen зазначила, що війна перетворює людей на цифри й розповіла історію про вбивство російськими окупантами українського фермера.

“Війна перетворює людей на цифри. Кількість воєнних злочинів зростає так швидко, що розказати всі історії просто неможливо. Але я розкажу вам одну”, – сказала зі сцени Олександра.

Українська правозахисниця розповіла історію 62-річного Олександра Шеліпова, якого вбили російські військові біля власного будинку.

Олександра зазначила, що ця трагедія набула широкого розголосу лише тому, що це був перший судовий процес після 24 лютого 2022 року. У суді його дружина Катерина сказала, що її чоловік був звичайним фермером, але він був для неї як цілий всесвіт – і тепер вона втратила все.

“Люди – не цифри. Ми повинні забезпечити справедливість для всіх людей, незалежно від того, хто вони, їхнього соціального статусу, виду злочину та жорстокості, якої вони зазнали, і чи цікавляться медіа, чи міжнародні організації їхньою долею. І це реально”, – наголосила українська правозахисниця.

Також вона додала, що правосуддя не має чекати. За її словами, глобальний підхід до правосуддя за воєнні злочини потрібно змінити: “Ми маємо створити спеціальний трибунал зараз і притягнути Путіна, Лукашенка та інших воєнних злочинців до відповідальності”.

Крім того, Олександра Матвійчук наголосила, що в українців немає часу, адже для України час конвертується в смерті.

“Зрештою, не потрібно бути українцями, щоб підтримати Україну. Достатньо бути просто людиною”, – зазначила Олександра Матвійчук.

Сьогодні, 21 лютого, президент України Володимир Зеленський провів селектор, учасники якого обговорили блокування кордону польськими фермерами та ситуацію на фронті.

Молдова планує надіслати Україні першу партію гуманітарної допомоги у 2024 році. Загальна вартість цієї допомоги, у вигляді матеріальних цінностей та іншого обладнання, складає 4,9 мільйона леїв, що перевищує 250 тисяч євро.

Внаслідок бойових дій Запорізька атомна електростанція залишилась на одній лінії живлення.

У Пентагоні заявили, що Україна може постати перед вибором, від яких міст відмовитися, якщо США не нададуть допомогу.

Міністр оборони України Рустем Умєров разом із Головнокомандувачем ЗСУ генерал-полковником Олександром Сирським провели телефонну розмову з міністром оборони США Ллойдом Остіном.