Війна РФ проти України спрямована на знищення цієї країни та українців як нації – Санду

Джерело: NewsMaker

16 жовтня президентка Молдови Майя Санду взяла участь у 27-й конференції “Форум 2000”, що традиційно відбулася в Чехії. У своєму виступі Санду наголосила на важливості демократії у контексті повномасштабної війни Росії проти України.

Санду зауважила, що минулого разу брала участь у цьому форумі у 2019 році, перебуваючи на посаді прем’єр-міністерки. Додала, що це було невдовзі після того, як країна позбулася авторитарного режиму, що мав намір перетворити Молдову на “сіру зону беззаконня”.

Війна в Україні спрямована на знищення цієї країни та українців як нації. Якби Росія досягла успіху, Молдова перестала б існувати як вільна держава. Сьогодні Росія хоче контролювати колишні радянські країни, як у минулому вона контролювала країни Центральної та Східної Європи, — зазначила глава Молдови.

За словами очільниці держави, помилково думати, що країни регіону можуть залишатися осторонь. Вона пояснила, що більшості країн необхідно зробити вибір, який визначить їхнє майбутнє на десятиліття вперед.

На якому боці ви хочете бути? На боці демократії та свободи чи на боці пригнічення та пропаганди? — запитала Санду.

Мая Санду наголосила, що голос молдавського народу надто довго відкидали, відкидали його національну гідність та майбутнє. Надто довго не дозволяли “бути самими собою”.

Війна, спрямована на підпорядкування України, усуває будь-які сумніви: якщо ми зазнаємо невдачі, нас знову затягнуть у сферу впливу Росії. Я впевнена, що ви не кинете нас і допоможете зберегти курс до Європейського союзу, — закликала президентка.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.