Війна РФ проти України виявилася «неочікувано жорстокою» для іноземних добровольців – CNN

Джерело: CNN

Україна поповнює свої лави добровольцями, утім дехто з них змушений покинути поле бою через “неочікувано жорстокий” перебіг війни.

Як розповіли у виданні, незважаючи на те, що до Інтернаціонального легіону вступають все більше добровольців, Україна все ж зіштовхується з нестачею військових.

Зокрема українські посадовці публічно визнають, що ухилення від військової служби та дотримання правил мобілізації залишається проблемою.

Так, за словами речника Держприкордонслужби України Андрія Демченка, за останні 10 місяців на кордоні було відмовлено у виїзді 43 тисячам громадян України.

“Причини були різні, але здебільшого тому, що вони не відповідали кваліфікації”, — пояснив він.

Своєю чергою, майор Віктор Кисіль, який служить у бригаді “Хартія” та донедавна займався підбором кадрів у свій підрозділ, розповів, що “військовослужбовців не вистачає, часом критично”.

Утім, за словами лейтенанта Дмитра Костюка, який проходить реабілітацію після поранення, він готовий повернутися на поле бою.

“Я пішов служити з самого початку російського вторгнення 24 лютого 2022. Тоді ще не було мобілізації як такої, багато хлопців за власним бажанням приходили до військкоматів, і я теж. Але приймали лише тих, хто мав повістки. У мене її не було. Проте потім я дізнався, що приймають людей до територіальної оборони, і пішов туди”, – розповів він.

Костюк зауважив, що в його підрозділі не вистачало людей, тому “взвод почав поповнюватися іноземними бійцями, всього 12 осіб”.

“Для когось це була романтика війни, для когось – професійна діяльність. Для багатьох – це лише гарний рядок у їх резюме. Як правило, вони не усвідомлюють, у що влізають. Багато людей уявляють нашу війну як перестрілку з ворогом, але вони не розуміють, скільки тут артилерії, і що ти цілий день, кожен день сидиш під обстрілом і можеш взагалі не бачити ворога”, – наголосив він.

Окрім того Костюк додав, що іноземні добровольці “легко можуть розірвати контракт, на відміну від українців”.

“У мене так було – майже половина людей все побачила і сказала: “Ні, ні, це вже занадто. Це не та війна, на яку ми підписалися”, – поділився лейтенант.

Своєю чергою, говорячи про велику кількість ухилянтів, волонтер Марк Головей наголосив, що цивільне населення стало “занадто розслабленим”.

“Працюють танцювальні клуби, працюють нічні таксі. Поки їхнє місто не буде обстріляно ракетами, люди забувають, що насправді ми перебуваємо в центрі війни”, – прокоментував він.

20 грудня сайт BBC News опублікував новину із заголовком “П’ятеро людей загинули внаслідок удару по російському Курську після смертоносного ракетного обстрілу Києва”. Головним фото до статті обрали зображення українців після російської атаки.

На території РФ знищено склад, на якому зберігались деталі до дронів типу Shahed-136. Сума збитків росіянам становить близько 16 мільйонів доларів.

В Інституті вивчення війни відреагували на страту українських військових, зазначивши, що російські командири підтримують такі страти, що є явним порушенням міжнародного права.

Верховна представниця ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Кая Каллас наголосила, що загроза безпеці Європі надходить з боку Росії.

Переговори Роберта Фіцо з главою РФ Володимиром Путіним не залишилися непоміченими і на внутрішньополітичній арені. Зокрема лідер “Прогресивна Словаччина” Міхал Шимечка назвав поїздку “ганьбою для Словаччини та зрадою національних інтересів”.