Війна РФ проти України виявилася «неочікувано жорстокою» для іноземних добровольців – CNN

Джерело: CNN

Україна поповнює свої лави добровольцями, утім дехто з них змушений покинути поле бою через “неочікувано жорстокий” перебіг війни.

Як розповіли у виданні, незважаючи на те, що до Інтернаціонального легіону вступають все більше добровольців, Україна все ж зіштовхується з нестачею військових.

Зокрема українські посадовці публічно визнають, що ухилення від військової служби та дотримання правил мобілізації залишається проблемою.

Так, за словами речника Держприкордонслужби України Андрія Демченка, за останні 10 місяців на кордоні було відмовлено у виїзді 43 тисячам громадян України.

“Причини були різні, але здебільшого тому, що вони не відповідали кваліфікації”, — пояснив він.

Своєю чергою, майор Віктор Кисіль, який служить у бригаді “Хартія” та донедавна займався підбором кадрів у свій підрозділ, розповів, що “військовослужбовців не вистачає, часом критично”.

Утім, за словами лейтенанта Дмитра Костюка, який проходить реабілітацію після поранення, він готовий повернутися на поле бою.

“Я пішов служити з самого початку російського вторгнення 24 лютого 2022. Тоді ще не було мобілізації як такої, багато хлопців за власним бажанням приходили до військкоматів, і я теж. Але приймали лише тих, хто мав повістки. У мене її не було. Проте потім я дізнався, що приймають людей до територіальної оборони, і пішов туди”, – розповів він.

Костюк зауважив, що в його підрозділі не вистачало людей, тому “взвод почав поповнюватися іноземними бійцями, всього 12 осіб”.

“Для когось це була романтика війни, для когось – професійна діяльність. Для багатьох – це лише гарний рядок у їх резюме. Як правило, вони не усвідомлюють, у що влізають. Багато людей уявляють нашу війну як перестрілку з ворогом, але вони не розуміють, скільки тут артилерії, і що ти цілий день, кожен день сидиш під обстрілом і можеш взагалі не бачити ворога”, – наголосив він.

Окрім того Костюк додав, що іноземні добровольці “легко можуть розірвати контракт, на відміну від українців”.

“У мене так було – майже половина людей все побачила і сказала: “Ні, ні, це вже занадто. Це не та війна, на яку ми підписалися”, – поділився лейтенант.

Своєю чергою, говорячи про велику кількість ухилянтів, волонтер Марк Головей наголосив, що цивільне населення стало “занадто розслабленим”.

“Працюють танцювальні клуби, працюють нічні таксі. Поки їхнє місто не буде обстріляно ракетами, люди забувають, що насправді ми перебуваємо в центрі війни”, – прокоментував він.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання. 

Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.

Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.