«Війна закінчиться 18 травня»: у Центрі інформаційної безпеки спростували прогноз з тiктоку

Джерело: Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки (ЦСКІБ)

У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спростували “передбачення” з тіктоку щодо того, що війна завершиться 18 травня.

Відтак, неправдивим є наступне твердження у відео, що поширюється в тіктоку: “війна в Україні закінчиться 18 травня, бо саме у цей день закінчуються військові навчання, розпочаті у 2022 році”. Саме з такою неправдивою аргументацією поширюється відео у тіктоку.

Натомість автор відеоролика посилається на план міжнародних військових навчань, який українська влада затвердила у 2022 році, ще до початку повномасштабного вторгнення Росії.

За його словами, якщо додати усі дні навчання, то вийде 815 – мовляв, саме стільки триватиме війна (до 18 травня 2024 року).

Одначе, як зазначили у ЦСКІБ, ці “підрахунки” – абсурдні. По-перше, у документі йдеться про навчання, а не кількість днів війни. По-друге, додавати дні різних видів навчань і без того не було сенсу – вони повинні були відбуватися паралельно у різних областях України.

Відео з “датами закінчення війни” зʼявляються в соцмережах регулярно ще з 2022 року – жодне з цих “передбачень” так і не справдилося. Подібні ролики знімають для хайпу, вони дають хибне відчуття надії на те, що війна ось-ось закінчиться.

“Та великі очікування, які не справджуються, негативно впливають на людей. Тож споживайте інформацію відповідально та ставтеся критично до всього, що бачите у соцмережах”, – наголосили у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Уряд Франції підтримав пропозицію Сполучених Штатів Америки використати заморожені російські активи на озброєння України, піднявши перспективу угоди на зустрічі міністрів фінансів G7.

Ввечері 22 травня російські війська скерували авіаційну ракету на Дніпропетровщину. Українські оборонці знищили ворожу ціль у Синельниківському районі.

22 травня джерела у Міністерстві фінансів Німеччини повідомили, що країна відкрита для використання доходів від заморожених російських активів для військової допомоги Україні.

22 травня українські армійці знищили черговий російський штурмовик Су-25.

Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок побувала на околицях Києва, де поспілкувалася з бійцями українського мобільного загону ППО. Міністерка висловила переконання у необхідності посилення українського захисту.