Війська РФ прагнуть наростити імпульс на Авдіївському напрямку – британська розвідка

Джерело: міноборони Великої Британії

Британські розвідники проаналізували дії військ РФ на Авдіївському напрямку після окупації міста.

Фахівці зауважили, що територія на захід від Авдіївки залишається центром наступу Росії на сході України.

РФ окупувала Авдіївку 17 лютого і з того часу просунулась на близько 6 км.

Розвідники додали, що, наймовірніше, росіяни також окупували Ласточкине, Степове та Сєверне.

“Ці тактичні здобутки слугують насамперед консолідації російських позицій навколо Авдіївки. Росія, також, ймовірно, прагне наростити імпульс на осі, щоб скористатись тим фактом, що є менше фіксованих, добре захищених позицій і міських районів, з яких українські сили можуть захищатись”, – резюмували фахівці.

  • Аналітики ISW прокоментували просування військ РФ після захоплення Авдіївки та спрогнозували, коли воно припиниться.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу. Анонсується, що до пакету увійдуть додаткові ракети Storm Shadow.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

Глава Польщі Анджей Дуда міг вплинути на позицію колишнього президента США Дональда Трампа стосовно допомоги Україні, повідомив його литовський колега Гітанас Науседа.

У колі найіменитіших українських художників, меценатів, журналістів та відвідувачів в Art Ukraine Gallery відсвяткувала свій перший день народження. 

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.