Військова система DELTA здобула нагороду як найперспективніший проєкт

Джерело: Міноборони
Військова система DELTA здобула нагороду в номінації “Найперспективніший проєкт в military-tech галузі”.
Найбільша спільнота розробників в Україні DOU нагородила ініціативи та проєкти, які наближають перемогу, формують українську ІТ-спільноту і є двигуном технологічного розвитку країни.
Центр інновацій та розвитку оборонних технологій Міністерства оборони України отримав нагороду в номінації “Найперспективніший проєкт в military-tech галузі” із власною розробкою – системою DELTA.
DELTA – унікальна екосистема військових продуктів, що дозволяє бачити поле бою в режимі реального часу та використовується в повсякденній роботі багатьма українськими захисниками. Система допомагає максимально автоматизувати роботу військових у процесі спостереження та ураження, завдяки чому її використовували у багатьох успішних операціях.

Фото: Міноборони
“В команді DELTA – прозорі процеси, які зрозумілі професіоналам з цивільного сектору. Робота в нашій команді допомагає не лише покращувати свої професійні навички, але й щоденно отримувати відгуки про продукт напряму від наших захисників. Ми віримо в те, що DELTA – це система нашої перемоги”, – подякувала за інтерес професійній спільноті Єлизавета Бойко, одна з розробників DELTA.
Нагорода від спільноти розробників з цивільного сектору підкреслює новаторський підхід, прозорість та відкритість нового покоління військових IT-спеціалістів Центру інновацій, які працюють над професійною розробкою бойових систем. Міноборони та представники Центру закликали спеціалістів галузі долучатися до військових розробок.
“Кожна окрема ініціатива та розробка на користь армії є важливою. Система DELTA сприяє максимальній взаємодії серед військових та допомагає примножувати знищення ворога. Наш основний фокус – це розумна війна і ефективність, бо це створює нашу перевагу над більшим за нас ворогом”, – прокоментував перемогу в номінації Артем Мартиненко, архітектор DELTA.
Довідково. DELTA – це унікальна екосистема військових продуктів, що розробляється військовими для військових, та побудована за стандартами НАТО. Вона дозволяє бачити поле бою в режимі реального часу та відображає повітряну, наземну, морську ситуацію на цифровій мапі. Система дозволяє обмінюватися інформацією в межах підрозділу, бригади, а за потреби – і з союзниками.
- Українська національна військова система ситуаційної обізнаності Delta успішно пройшла тести НАТО й готова інтегрувати західну техніку та, зокрема, винищувачі F-16.
- Програма НАТО “Наука заради миру та безпеки” підтримає проєкт MinesEye зі створення ефективних систем дистанційного виявлення мін та снарядів, що не вибухнули.
- В Україні представили вже третю модель вітчизняної машини для розмінування, створену українською компанією та виробниками сільгосптехніки.
Триває 1117-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 894 тисячі осіб.
Президент Росії Володимир Путін та інші офіційні особи РФ просувають фейковий наратив, звинувачуючи українських військових нібито у воєнних злочинах під час операцій у Курській області, щоб зірвати переговори про 30-денне перемир’я.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 березня. Від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 березня. Від початку цієї доби відбулося 123 бойових зіткнення.
Росія різко скоротила постачання дизельного пального до Африки на тлі регулярних атак українських безпілотників на її нафтопереробні заводи. У лютому експорт дизеля до африканських країн впав майже вдвічі – з 1,27 млн тонн у січні до 684 тис. тонн, повідомляє Центр цінових індексів.