Військові недоотримали гуманітарної допомоги на понад 170 млн – висновок аудиту МОУ

Джерело: пресслужба Міноборони

За результатами спільних внутрішніх аудитів з березня по липень 2024 року Міністерство оборони у співпраці з Державною митною службою виявили потенційні ризики незаконного використання гуманітарної допомоги на суму 171,78 млн грн.

За даними Держмитслужби, для потреб ЗСУ через митний контроль пройшли:

  • 424 одиниці транспортних засобів
  • 476,23 тонни товарів різних найменувань без зазначення вартості
  • 6,2 тонни продуктів харчування та пластикових гранул.

Тоді як у відомстві не змогли підтвердити факт отримання згаданої номенклатури військовими підрозділами. Оборонне відомство направило відповідні повідомлення до правоохоронних органів для оцінки правомірності дій окремих посадових осіб за ознаками незаконного збагачення, привласнення майна та зловживання службовим становищем.

Нині триває розслідування.

За словами тимчасового виконувача обов’язків директора Департаменту внутрішнього аудиту МОУ полковника Олександра Титковського, ефективна взаємодія відомств сприяє не лише швидкому отриманню критично важливої допомоги, а й допомагає виявити та запобігти митним правопорушенням.

Раніше заступник міністра оборони України Юрій Джигир повідомив, що завдяки впровадженню аудиторських рекомендацій Міноборони досягнуло економічного ефекту на загальну суму більш ніж 1,5 млрд грн.

Зауважимо, аудитори Міністерства оборони України встановили, що окремим військовослужбовцям безпідставно виплачували додаткову грошову винагороду. Фактично низка військовослужбовців перебували у пунктах постійної дислокації та виконували функціональні обов’язки, не пов’язані з веденням бойових дій, але отримували бойові доплати.

Мовиться про факти виявлення відповідних наказів у військових частинах на Київщині, Житомирщині, Хмельниччині та Полтавщині. Усього таких порушень встановлено на загальну суму 186,6 мільйона гривень.

Довідка. Міноборони тісно співпрацює з Держмитслужбою, що дозволило забезпечити належні механізми контролю за надходженням до військових частин гуманітарних вантажів. Це надає можливість оперативного обміну інформацією щодо підтвердження отримання військовими формуваннями таких товарів і виявлення ризикових митних оформлень.

1 липня Сили оборони України здійснили удар по території нафтопереробного заводу АТ “Саратоворгсинтез”, котрий забезпечує пальним російські військові підрозділи.

На російсько-українській війна загинув командир 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка полковник Сергій Захаревич.

Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах. 

1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX). 

1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.