Військові підтримують запровадження кошерних, халяльних та рослинних сухпайків – опитування

Джерело: Міноборони

Чверть військових Збройних сил України підтримують запровадження рослинних, кошерних та халяльних сухпайків, свідчить результат опитування у застосунку Армія+ щодо рівня задоволеності сухпайками, зокрема добовими польовими наборами продуктів №15 (звичайними та посиленими з підігрівом).

Протягом двох тижнів в опитуванні взяли участь 9 128 респондентів, усі – чинні військовослужбовці.

Опитування стосувалося якості харчових наборів, зручності та якості пакування, а також врахування релігійних, етичних та медичних потреб. Результати продемонстрували, що понад половина військовослужбовців високо оцінюють якість сухпайків: 51% поставили оцінки п’ять та чотири за п’ятибальною шкалою.

Заступник міністра оборони Дмитро Кліменков акцентував: “Результати опитування показали, що приблизно 25% респондентів потребують інклюзивного харчування. Це підкреслює нашу відповідальність створити індивідуальні рішення, що враховують релігійні, етичні та особисті потреби кожного військового. Над цим ми вже активно працюємо і невдовзі зможемо продемонструвати результат”.

Міністерство оборони України та Державний оператор тилу (ДОТ) врахують результати цього опитування в роботі над оновленням і розширенням асортименту харчових наборів. Уже затверджено технічні специфікації для халяльних раціонів і напрацьовуються оновлення для рослинних і кошерних сухпайків. Ці набори відповідатимуть релігійним, медичним та етичним потребам, – мовиться у повідомленні відомства.

Акцентували зокрема на побажаннях військових щодо страв, які вони хотіли б бачити в наборах. Високий попит мають традиційні українські страви – каші, борщ та м’ясні страви. Також респонденти зазначали про потребу в різноманітності, зокрема супах, овочевих стравах і десертах.

У Міноборони запевнили, що пропозиції й зауваження військових врахують при оновленні технічних специфікацій та під час планування закупівель на 2025 рік.

За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.

Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.

Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.