Військові підтримують запровадження кошерних, халяльних та рослинних сухпайків – опитування

Джерело: Міноборони

Чверть військових Збройних сил України підтримують запровадження рослинних, кошерних та халяльних сухпайків, свідчить результат опитування у застосунку Армія+ щодо рівня задоволеності сухпайками, зокрема добовими польовими наборами продуктів №15 (звичайними та посиленими з підігрівом).

Протягом двох тижнів в опитуванні взяли участь 9 128 респондентів, усі – чинні військовослужбовці.

Опитування стосувалося якості харчових наборів, зручності та якості пакування, а також врахування релігійних, етичних та медичних потреб. Результати продемонстрували, що понад половина військовослужбовців високо оцінюють якість сухпайків: 51% поставили оцінки п’ять та чотири за п’ятибальною шкалою.

Заступник міністра оборони Дмитро Кліменков акцентував: “Результати опитування показали, що приблизно 25% респондентів потребують інклюзивного харчування. Це підкреслює нашу відповідальність створити індивідуальні рішення, що враховують релігійні, етичні та особисті потреби кожного військового. Над цим ми вже активно працюємо і невдовзі зможемо продемонструвати результат”.

Міністерство оборони України та Державний оператор тилу (ДОТ) врахують результати цього опитування в роботі над оновленням і розширенням асортименту харчових наборів. Уже затверджено технічні специфікації для халяльних раціонів і напрацьовуються оновлення для рослинних і кошерних сухпайків. Ці набори відповідатимуть релігійним, медичним та етичним потребам, – мовиться у повідомленні відомства.

Акцентували зокрема на побажаннях військових щодо страв, які вони хотіли б бачити в наборах. Високий попит мають традиційні українські страви – каші, борщ та м’ясні страви. Також респонденти зазначали про потребу в різноманітності, зокрема супах, овочевих стравах і десертах.

У Міноборони запевнили, що пропозиції й зауваження військових врахують при оновленні технічних специфікацій та під час планування закупівель на 2025 рік.

Офіційні особи США розчаровані тим, що Росія відхиляє їхні пропозиції щодо припинення війни проти України. В адміністрації президента Дональда Трампа попередили, що той “втрачає терпіння” і може вийти із запропонованого ним же мирного процесу.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.