Військові використовуватимуть іноземні комплекси розмінування GCS-200 для очищення України

Джерело: Міноборони

Українські військові за допомогою іноземних комплексів розмінування GCS-200 очищатимуть території України від вибухонебезпечних предметів.

Відтак, невдовзі інженерно-саперний батальйон Командування сил підтримки ЗСУ розпочне очищати деокуповані українські території за допомогою машин механізованого розмінування GCS-200 (Global Clearance Solutions).

Це швейцарсько-німецька безпілотна багатоцільова платформа, що керується дистанційно. Під час розмінування міни підриваються або знищуються робочим механізмом, який має низку модифікацій та застосовується відповідно до умов, у яких працює.

Як гусенична машина, GCS-200 – дуже маневрена і може виконувати поворот на місці з мінімальним радіусом приблизно в чотири метри.

Платформи GCS використовують у більш ніж 40 країнах світу – вони зарекомендували себе як надійний та ефективний засіб для розмінування.

Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.

За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.

Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші. 

Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.

23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.