Військового РФ, який катував мирних мешканців Херсонщини, засудили до 12 років тюрми
Джерело: Офіс генпрокурора
Російського військовослужбовця, який знущався та катував цивільних мешканців Херсонщини, засудили до 12 років ув’язнення.
За публічного обвинувачення прокурорів Одеської обласної прокуратури суд в порядку спеціального судового розгляду визнав військовослужбовця РФ винним у порушенні законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).
Прокурори довели, що з початку окупації Херсонської області військовослужбовець одного з підрозділів Збройних сил РФ був призначений так званим «комендантом-начальником гарнізону», який дислокувався у смт Лазурне.
До підпорядкування псевдокомендатури увійшли населені пункти Лазурне, Приморське, Круглоозерка, Залізний Порт і територія Чорноморського біосферного заповідника.
Засуджений особисто, а також надаючи вказівки та накази, брав участь у затриманні і катуванні місцевих мешканців із проукраїнською позицією, незаконно захоплював нерухомість.
Він разом зі своїми спільниками – військовими РФ, затримали голову однієї з селищних рад Скадовського району. Його утримували в підвалі пансіонату, де систематично били, погрожували розправою та здійснювали постріли над головою, імітуючи страту. Від чоловіка вимагали надати інформацію про проукраїнських активістів та місцевих мешканців, а також схиляли до співпраці.
- Командира батальйону 74 окремої гвардійської мотострілецької бригади ЗС РФ, який вбив українського захисника та катував цивільних на Чернігівщині, засудили до довічного ув’язнення.
- Сержанту Збройних сил Росії, який катував цивільного жителя Київської області, повідомлено про підозру.
- Російського військового, який захопив дитину у заручники під час окупації Чернігівщини, засудили до 12 років позбавлення волі.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.