Військового РФ, який катував мирних мешканців Херсонщини, засудили до 12 років тюрми
Джерело: Офіс генпрокурора
Російського військовослужбовця, який знущався та катував цивільних мешканців Херсонщини, засудили до 12 років ув’язнення.
За публічного обвинувачення прокурорів Одеської обласної прокуратури суд в порядку спеціального судового розгляду визнав військовослужбовця РФ винним у порушенні законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).
Прокурори довели, що з початку окупації Херсонської області військовослужбовець одного з підрозділів Збройних сил РФ був призначений так званим «комендантом-начальником гарнізону», який дислокувався у смт Лазурне.
До підпорядкування псевдокомендатури увійшли населені пункти Лазурне, Приморське, Круглоозерка, Залізний Порт і територія Чорноморського біосферного заповідника.
Засуджений особисто, а також надаючи вказівки та накази, брав участь у затриманні і катуванні місцевих мешканців із проукраїнською позицією, незаконно захоплював нерухомість.
Він разом зі своїми спільниками – військовими РФ, затримали голову однієї з селищних рад Скадовського району. Його утримували в підвалі пансіонату, де систематично били, погрожували розправою та здійснювали постріли над головою, імітуючи страту. Від чоловіка вимагали надати інформацію про проукраїнських активістів та місцевих мешканців, а також схиляли до співпраці.
- Командира батальйону 74 окремої гвардійської мотострілецької бригади ЗС РФ, який вбив українського захисника та катував цивільних на Чернігівщині, засудили до довічного ув’язнення.
- Сержанту Збройних сил Росії, який катував цивільного жителя Київської області, повідомлено про підозру.
- Російського військового, який захопив дитину у заручники під час окупації Чернігівщини, засудили до 12 років позбавлення волі.
15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).
Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.
Президент Польщі Анджей Дуда закликав країни НАТО запросити Україну до членства в Північноатлантичному альянсі.
15 січня в Україну вдалося повернути з російського полону 25 військових та цивільних, зокрема захисників Маріуполя й “Азовсталі”, Харківщини, Донеччини, Запоріжжя та Херсонщини.