Військового РФ, який захопив дитину у заручники, засудили до 12 років ув’язнення

Джерело: Офіс генпрокурора

Російського військового, який захопив дитину у заручники під час окупації Чернігівщини, засудили до 12 років позбавлення волі.

Під час розслідування встановлено, що 19 березня 2022 року російські військові викрали 15-річного хлопця в одному з сіл Чернігівського району. Вони протиправно утримували його упродовж чотирьох днів, щоб змусити матір – військовослужбовицю Збройних сил України надати відомості про місця дислокації українських військових підрозділів.

Представники держави-агресорки здійснювали психологічний тиск на жінку. Систематично дзвонили їй та надсилали повідомлення з погрозами вчинити фізичне насильство стосовно сина.

Крім того, примушували його записувати голосові повідомлення, які далі відправлялися матері.

Неповнолітнього утримували в неналежних санітарних умовах у гаражних та підсобних приміщеннях, позбавили можливості зв’язатися з рідними.

В Офісі генпрокурора наголосили, що захоплення та утримання дитини як заручника прямо заборонено міжнародним гуманітарним правом.

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури в порядку спеціального судового розгляду російського військовослужбовця визнано винним у порушенні законів і звичаїв війни, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).

Вироком Чернігівського райсуду області російського військового засуджено до 12 років ув’язнення.

Самопроголошений президент РБ Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь не планує долучатися до бойових дій проти України. Він звернувся до посла РФ Бориса Гризлова, закликавши не втягувати країну у війну.

25 червня речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук спростував інформацію про нібито відступ російських військ із Кінбурнської коси.

25 червня президент Володимир Зеленський повідомив про затвердження 40-денної операції СБУ щодо впливу на РФ, аби домогтися завершення повномасштабної війни.

Правоохоронці оголосили підозру старшій лейтенантці військової частини на Львівщині через закупівлю генераторів за завищеними цінами. Держава зазнала збитків на понад 18,6 млн грн.

Сухопутні війська Збройних сил України відреагували на поширену в медіа інформацію щодо 425-го окремого штурмового полку “Скеля”. У командуванні заявили, що за наведеними фактами вже працюють уповноважені органи, а сама ситуація перебуває на контролі.