Військову допомогу Україні надають 8 міжнародних коаліцій: які країни до них входять

Джерело: Міністерство оборони України
У Міноборони розповіли, як країни допомагають українському війську.
У вересні 2023 року міжнародна допомога Україні трансформувалася у формат “Рамштайн 2.0”, що означає перехід від двосторонніх домовленостей до організації допомоги через коаліції країн. Це дозволяє краще координувати дії, систематизувати допомогу та збільшити її обсяги.
Зараз є 8 основних коаліцій, кожна з яких відповідає за певний напрямок підтримки Збройних сил України:
- Авіація – 14 країн, які очолюють США, Данія і Нідерланди.
- Морські спроможності – 18 країн, серед яких лідерами є Велика Британія і Норвегія.
- Протиповітряна та протиракетна оборона – 14 країн, очолювані Францією і Німеччиною.
- Артилерія – 14 країн, лідери — Франція і США.
- Бронетехніка та маневреність – 14 країн, які очолюють Польща, Німеччина й Італія.
- Дрони – 16 країн, лідерами є Латвія і Велика Британія.
- Розмінування – 21 країна, очолювані Литвою та Ісландією.
- ІТ та кібербезпека – 17 країн, лідери — Естонія і Люксембург.
Постійно триває робота над залученням нових країн до участі у коаліціях.
Франція, окрім головування у вищезгаданих коаліціях, долучилася ще до 5 ініціатив. Чехія, Іспанія, Швеція та Данія також стали учасниками 6 коаліцій, зокрема Коаліції інтегрованої ППО та ПРО. Бельгія та Греція доєдналися до 5 коаліцій, в тому числі до Коаліції авіаційних спроможностей.
- За даними ЗМІ, новообраний президент США Дональд Трамп планує зменшити надання американської допомоги Україні. Відтак він тисне на країни Європи, аби вони взяли на себе більше зобов’язань у цьому питанні.
- Днями адміністрація президента США Джо Байдена оголосить про пакет озброєння Україні на суму у 1,2 млрд доларів. Це буде останній пакет у межах “Ініціативи сприяння безпеці України” (USAI).
- Велика Британія надасть Україні додаткову оборонну допомогу на суму 286 млн доларів.
- 16 грудня уряд Італії схвалив надання Україні вже десятого пакету збройової допомоги на тлі повномасштабного вторгнення РФ.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.