Військовий Маркус написав рапорт, через що здійнявся скандал у 47-ій бригаді: реакція військових

Повідомляє Валерій Маркус у Facebook

Головний сержант 47-ї окремої механізованої бригади Валерій Маркус написав рапорт, в якому попросив перевести його на нижчу посаду. Він пояснив таке рішення тим, що керівництво не дозволяє збудувати військову частину згідно з тими цінностями, які декларували бійці на початку створення бригади.

Маркус розписав причини пониження своєї посади у рапорті.

“У зв’язку із систематичним приниженням сержантського корпусу бригади, нерозумінням командуванням бригади важливості морального духу бійців для якісного виконання задач, некомпетентністю осіб вищого офіцерського корпусу бригади, неприйняттям та саботуванням на всіх рівнях офіцерської ланки традицій і міфології бригади, відсутністю волі у командування бригади захистити інтереси військової частини перед вищим командуванням”, – зазначив Маркус.

Він додав, що “своїх людей я залишити не можу, тому йду на найнижчу посаду за ВЛАСНИМ бажанням, щоб бути ближче до них на полі бою”.

Військовий у рапорті також образив майора Івана Шаламагу, назвавши його “аморальним дегенератом”. 

Своєю чергою, командувач Української добровольчої армії Дмитро Ярош захистився за Івана Шаламагу:

“Майор Іван Шаламага – один із найкращих молодих командирів у Збройних Силах України. На моє глибоке переконання! Він – не піариться, він – робить свою роботу чесно і професійно, він – якісно знищує ворогів України…Знаю цього хлопця з його народження…Я сказав, що хотів”.

Головний сержант роти ударних БпЛА  47-Ї ОМБр також прокоментував рапорт та зазначив, що Маркус принижував молодшу лейтенантку 47-ї бригади Анастасію Блищик, яка пішла на фронт після того, як її наречений загинув на війні.

“Вона, дівчина загиблого воїна, знайшла в собі сили вчинити правильно, розуміючи, чим для неї це обернеться. Я сподіваюся, що Маркус знайде в собі краплину мужності вчинити правильно і публічно вибачитися перед нею, і світ ніколи не побачить відео, де головний сержант бригади погрожує і кричить на пані Анастасію “Завали @б@ло” і решту лайки, тому що вона відмовилась піарити Маркуса на чужій роботі”.

Анастасія добровільно вступила до лав Збройних сил України після того, як на Харківщині у травні 2022 року загинув її наречений – журналіст Олександр Махов.

Експерт аналітичної групи “Левіафан” Микола Мельник зазначив, що особисто знає Маркуса, прокоментував рапорт і згадав про поїздку Маркуса до президента:

“Особисто для мене назавжди залишиться питання моральної сторони поїздки до Президента в той час, коли Бригада – на бойових, і наші хлопці гинули, звільняючи нашу землю”.

Він також подякував Маркусу за його фінансовий вклад.

“Фінансовий вклад вашого фонду у забезпечення бригади важко переоцінити, і за це Вам треба подякувати. Я, як командир роти, щиро Вам від імені солдат дякую за все, від рпс-к до моторол. Але фонд на стільки забрав Ваш час, що це негативно вплинуло на виконання інших ваших посадових функцій”, – зазначив Мельник.

Засновник та керівник волонтерської групи Роман Донік розповів про успіхи військових 47-ої бригади та зазначив:

“Тому перед тим як накидати на керівництво бригади, може взнаєте, хто то такі, і як таке могло статися, що всі пі****** і тільки один хтось Д’Артаньян?”

Командир 47-ої бригади Олександр Сак також прокоментував рапорт Маркуса і закликав припинити конфлікт.

“У ці непрості дні я, командир 47 ОМБР, закликаю всіх відкинути конфлікти, образи, протиріччя – і примножити зусилля для спільної боротьби. Нехай проблеми згуртовують нас перед запеклими боями!”

СБУ та БЕБ викрили очільника оборонного заводу, який розкрадав бюджетні кошти на закупівлі комплектуючих для бойових літаків ЗСУ.

Вранці 8 грудня війська РФ завдали ракетного удару по Дніпропетровській області.

Протягом доби російські армійці обстріляли 20 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого пошкоджено житлові будинки та господарчі споруди.

Уламки збитих над Київщиною російських ракет пошкодили декілька приватних будинків.

Станом на ранок 8 грудня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні два носії крилатих ракет “Калібр”.