Військовий РФ підірвав штаб з офіцерами і перейшов на бік України
Джерело: ГУР МОУ
В рамках спецоперації “Очерет” російський військовий підірвав штаб з офіцерами “Шторм-Z” і перейшов на бік України.

Фото: ГУР МОУ
Російський пілот FPV з позивним “Сільвер” через воєнні та інші злочини командування взимку вийшов на зв’язок із легіоном “Свобода Росії”. Він передав розвідувальні дані про розташування, чисельність та наміри ворога на конкретному напрямку фронту.
Пізніше він кинув гранату в вентиляційний отвір підвалу штабу окупаційного підрозділу, де спав його комбат та інші російські офіцери.
“Там десь 15 людей було у підвалі. У цьому приміщенні була труба прямо над ліжком, де спав комбат. Вона виходила на вулицю поруч з під’їздом, і ми вирішили в цю трубу вкинути гранату або дві, щоб вони поруч з ними вибухнули”, ― розказав він.
Після цього росіянин втік за попередньо продуманим маршрутом і перейшов на підконтрольну Україні територію.
Зараз він став рекрутом легіону “Свобода Росії”.
- Російський пілот, який перелетів в Україну на ворожому гелікоптері Мі-8, отримає винагороду у півмільйона доларів за те, що перейшов на бік України й забрав із собою російську військову техніку.
- У квітні ГУР провело операцію проти ворожого малого ракетного корабля “Серпухов”. Виявилося, його зсередини знищив військовий Балтійського флоту РФ, який перейшов на бік України.
Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.
Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.
На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.