Вірменія офіційно приєдналася до Міжнародного кримінального суду

Джерело: Офіційна сторінка МКС у Х

Сьогодні, 1 лютого, у Вірменії набув чинності Римський статут, що означає офіційне приєднання країни до Міжнародного кримінального суду.

“З 1 лютого Вірменія стала 124-ю державою-учасницею Міжнародного кримінального суду (МКС) і 19-ю державою з регіону Східної Європи”, – повідомили у МКС.

Нагадаємо, що 3 жовтня Національні збори (парламент) Вірменії ратифікували Римський статут Міжнародного кримінального суду. У МЗС РФ вже негативно відреагували на рішення депутатів.

60 депутатів правлячої фракції “Громадянський договір” підтримали рішення, а проти проголосували опозиційні фракції “Вірменія” та “Честь маю”.

Міністерство закордонних справ РФ заявило, що рішення Вірменії матиме негативні наслідки для двосторонніх відносин. У Росії додали, що Єреван не врахував відповідні пропозиції Москви щодо статуту.

Зауважимо, що Вірменія підписала Римський статут ще 17 липня 1998 року, але не ратифікувала його. Тоді причиною стала заява Конституційного суду у 2004 році, а саме, що зобов’язання договору є такими, що суперечать низці положень Конституції, яка діяла на той момент.

Наприкінці 2022 року уряд Вірменії звернувся до КС, аби було переглянуто рішення, додавши, що його ратифікація дозволить ініціювати в МКС судовий розгляд справи проти Азербайджану за воєнні злочини. 24 березня 2023 року Конституційний суд підтримав ідею ратифікації Римського статуту.

Після низки вибухів електронних пристроїв у Лівані армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) почала перекидання 98-ї дивізії із сектора Гази на північний кордон.

Папа Римський Франциск без пояснення відмовився від запрошення відвідати церемонію повторного відкриття  Собору Паризької Богоматері у Парижі, заплановану на 7-8 грудня. Понтифік заявив, що не збирається брати участь у заході відкриття собору після реконструкції.

У ніч на 19 вересня російські війська вчергове обстріляли Харків. Ворог поцілив у відкриту територію одного з районів, наразі відсутня інформація щодо постраждалих.

Франція модифікує частину винищувачів Mirage 2000-5F, призначених для України, для ураження наземних цілей.

Центр протидії дезінформації продовжує моніторити інфопростір країн Глобального Півдня та виявляти вигідні РФ наративи.