Вірменія офіційно приєдналася до Міжнародного кримінального суду

Джерело: Офіційна сторінка МКС у Х

Сьогодні, 1 лютого, у Вірменії набув чинності Римський статут, що означає офіційне приєднання країни до Міжнародного кримінального суду.

“З 1 лютого Вірменія стала 124-ю державою-учасницею Міжнародного кримінального суду (МКС) і 19-ю державою з регіону Східної Європи”, – повідомили у МКС.

Нагадаємо, що 3 жовтня Національні збори (парламент) Вірменії ратифікували Римський статут Міжнародного кримінального суду. У МЗС РФ вже негативно відреагували на рішення депутатів.

60 депутатів правлячої фракції “Громадянський договір” підтримали рішення, а проти проголосували опозиційні фракції “Вірменія” та “Честь маю”.

Міністерство закордонних справ РФ заявило, що рішення Вірменії матиме негативні наслідки для двосторонніх відносин. У Росії додали, що Єреван не врахував відповідні пропозиції Москви щодо статуту.

Зауважимо, що Вірменія підписала Римський статут ще 17 липня 1998 року, але не ратифікувала його. Тоді причиною стала заява Конституційного суду у 2004 році, а саме, що зобов’язання договору є такими, що суперечать низці положень Конституції, яка діяла на той момент.

Наприкінці 2022 року уряд Вірменії звернувся до КС, аби було переглянуто рішення, додавши, що його ратифікація дозволить ініціювати в МКС судовий розгляд справи проти Азербайджану за воєнні злочини. 24 березня 2023 року Конституційний суд підтримав ідею ратифікації Римського статуту.

За даними синоптиків у середу, 21 травня, до України повернеться тепла погода.

20 травня Верховна представниця ЄС із закордонних справ Кая Каллас повідомила, що міністри закордонних справ країн Європейського Союзу погодили контракт на 5,5 мільйона євро для підтримки діяльності “Радіо Свобода”.

Молоде лосеня, котре напередодні збив автомобіль у Підмосков’ї, померло під час операції. Серце тварини не витримало наркозу. Раніше російські фахівці спромоглися приспати його лише з третьої спроби, зазначивши, що перші два дротики із седативним препаратом тварина проігнорувала.

Сенатори США Чак Грасслі (республіканець) та Емі Клобучар (демократка) очолили групу з семи законодавців, котрі спільно подали двопартійну резолюцію з вимогою повернути усіх викрадених росіянами українських дітей до підписання будь-якої остаточної мирної угоди стосовно війни Росії проти України.

У США зростає занепокоєння щодо недостатньої жорсткості президента Дональда Трампа у ставленні до Росії. Згідно з опитуванням Harvard CAPS/Harris Poll, 59% американських виборців вважають, що глава Білого дому недостатньо рішучий у протистоянні з господарем Кремля Володимиром Путіним.