Вірменія пропонує заблокувати програму російського пропагандиста Кисельова
Джерело: заява Мхітара Айрапетяна
Трансляцію російської програми “Вести недели” можуть заблокувати на території Вірменії, заявив міністр високотехнологічної промисловості республіки Мхітар Айрапетян. За його словами, контент цієї передачі, яку веде генеральний директор пропагандистського агентства “Россия сегодня” Дмитро Кисельов, порушує законодавство країни.
Раніше Міністерство закордонних справ Вірменії викликало посла Росії Сергія Копиркіна у зв’язку з випуском цієї програми від 12 січня та вручили йому ноту протесту. У відомстві зазначили, що Кисельов озвучив “штучно згенеровані наративи, спрямовані проти суверенітету та територіальної цілісності республіки”.
Влада країни обурилася сюжетом, присвяченим відносинам Єревану з Баку. У ньому Кисельов торкнувся теми Зангеурського коридору, за допомогою якого Азербайджан хоче з’єднати основну територію країни зі своїм ексклавом — Нахічеванню, а від нього прокласти дорогу до Туреччини. Пропагандист заявив, що прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян “повністю проігнорував і власні зобов’язання за тристороннім угодою” від 10 листопада 2020 року, учасником якого була Росія, та категоричну вимогу президента Азербайджану Ільхама Алієва відкрити Зангеурський коридор, запропонувавши натомість свій проект. Водночас Єреван не брав на себе зобов’язання щодо прокладання цього маршруту: в угоді мовиться лише про “гарантії безпеки транспортного сполучення” між Азербайджаном і Нахічеванню.
Одночасно Кисельов згадав Пашиняну його слова про те, що Вірменія “перейшла точку неповернення” у відносинах з ОДКБ, і звинуватив політика у підготовці до “нової війни” з Азербайджаном. На думку пропагандиста, цьому свідчать закупівлі зброї у Франції. Він також акцентував на те, що Вірменія запустила процес вступу до Європейського Союзу та процитував віцепрем’єра Росії Олексія Оверчука, який дав зрозуміти, що в такому разі республіці доведеться покинути ЄАЕС, оскільки неможливо поєднувати членство в обох організаціях. Коментуючи скандал, Кисельов заявив, що не знає, яке саме його висловлювання “обурило вірменських братів”.
Зауважимо, у вересні 2024 року прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що ОДКБ створює загрози безпеці, існуванню та суверенітету Вірменії. У лютому 2024 року Вірменія оголосила про заморожування свого членства в ОДКБ, а згодом також відмовилася сплачувати членські внески до організації.
Раніше прем’єр заявив, що знає як мінімум про дві країни, які брали участь у “підготовці війни проти нас”. Його заява прозвучала в Баку після слів президента Білорусі Олександра Лукашенка про те, що він знає про плани Алієва атакувати Карабах і навіть погоджується, що цю проблему можна вирішити війною.
Влада Вірменії регулярно критикувала Росію та ОДКБ за бездіяльність та відсутність реакції на прохання Єревана про допомогу. Зокрема 3 вересня Пашинян в інтерв’ю La Repubblica заявив про дистанціювання РФ від Південного Кавказу.
26 червня 2024 року Секретар Ради безпеки Вірменії Армен Григорян розповів про наслідки повної залежності країни від Росії. Він заявив, що РФ “захопила” Нагірний Карабах, а потім передала його Азербайджану.
Зауважимо, нещодавно Вірменія та НАТО погодили програму військової співпраці на 2024 рік та окреслили напрями взаємодії. Сторони провели консультації під час візиту заступника начальника Генштабу Вірменії Артура Єрояна до штаб-квартири Альянсу у Брюсселі.
- Вірменія більше не може покладатися на Росію як на свого основного оборонного та військового партнера, оскільки Москва неодноразово підводила її. Тому Єреван повинен подумати про налагодження тісніших зв’язків зі Сполученими Штатами та Францією.
- 1 лютого у Вірменії набув чинності Римський статут, що означає офіційне приєднання країни до Міжнародного кримінального суду.
- Вірменський регуляторний орган зупинив на 30 днів діяльність компанії “Тоспа”, що ретранслює програму “Sputnik Вірменія”.
- Вірменія підписала контракт на закупівлю французьких самохідних артилерійських установок Caesar, повідомив глава Міноборони Франції Себастьян Лекорню.
Пентагон звільнить керівника апарату міністра оборони США Піта Гегсета Джо Каспера через скандал, пов’язаний із витоком інформації в месенджері Signal.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга повідомив, що відмова Росії від пропозиції США про повне тимчасове припинення вогню на 30 днів триває вже 39 днів.
Чиновник, знайомий із планом, повідомив, що адміністрація Трампа готова визнати Крим російським як частину пропозиції США щодо припинення війни в Україні.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.