Візит Макрона до України відклали через питання безпеки — ЗМІ

Джерело: Challenges

Президент Франції Емманюель Макрон вирішив відкласти свій запланований візит до України, який мав відбутися 13-14 лютого.

Представники Єлисейського палацу пояснили, що відкладення візиту пов’язане з питаннями безпеки. Це рішення викликало багато питань як серед французьких, так і серед українських дипломатів.

Також французько-українська ділова асоціація Medef International вирішила скасувати свій візит до України.

За інформацією видання Challenges, спочатку було заплановано, що Макрон відвідає Одесу, а потім вирушить до Києва. Під час візиту французький президент мав оголосити про створення фонду у розмірі 200 млн євро, який передбачався для цивільних проєктів.

Крім того, очікувалося, що Макрон офіційно повідомить про призначення Французького агентства розвитку (AFD) координатором французької допомоги Україні.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.

Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.